Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Milli İttifak Mitingi

Giriş Tarihi: 21.5.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 02:34
Giresun’da Milli İttifak Mitingi
’da düzenlenen Milli İttifak Mitingi’nde Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici halka seslendi.
Giresun Osmanağa Meydanı’nda düzenlenen mitingde ilk konuşmayı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yaptı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Başbakan ‘iktidar olamazsam bırakırım’ diyor. Biz de diyoruz ki 2011 yılında aldığım oyu alamazsam bırakırım diyebil de delikanlılığını görelim. Size soruyorum tarafsız olması gereken cumhurbaşkanı tarafsız olabiliyor mu? Cumhurbaşkanı makamına saygı gösterilmesini istiyor. Adil tarafsız olarak önce kendin makamına saygı göstereceksin. Sanki AK Parti’nin Genel Başkanı Davutoğlu değil de Erdoğan. Başbakan ise çok kötü bir taklitçi. Hoca olan sizsiniz. Bırak başkaları sizi taklit etsin. Siz kendiniz olun. Başkası olma kendin ol” dedi.
AK Parti iktidarında Giresun’un gerilediğini de ileri süren Destici, “AK Parti İktidarında esnaf, çiftçi, sanayici kaybetti. Herkes gibi Giresun’da kaybetti. Giresun’un nüfusu 12 yılda 500 binlerden 400 binlere düştü. Seka gibi önemli bir istihdam alanı kapatıldı. FİSKOBİRLİK iflasa sürüklendi. AK Parti Giresun için liman, çevre yolu dedi ama nerede. Havaalanı açmakla milleti kandıramazsınız, Giresun iş bekliyor aş bekliyor. 7 Haziran Genel Seçimlerinde bunların hesabı sorulmalıdır” dedi.
SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise “AK Parti’nin bir sloganı var; ‘Onlar konuşur AK Parti yaparmış’. Hadi oradan. Asıl Milli Görüş yapar siz satarsınız. Bugüne kadar yapılan bütün fabrikaların temelinde Milli Görüş’ün alın teri vardır. Giresun’a dahi var olan fabrikalar satılmadı mı, peşkeş çekilmedi mi? AK Parti’nin yaptığı sadece polemik yaparak gündemi değiştirmek. Şimdiki gündem ise başkanlık tartışmasıdır. Yaptıkları tek şey meydanlarda slogan atmak. ‘Güçlü Türkiye’ diyorlar. Hemen hemen her yer güçlü Türkiye lafları ile donatılmış. Açık söylüyorum. Avrupa Birliği Bakanlığı kurmak ile güçlü Türkiye kurulamaz. Sen Avrupa Birliğini değil. İslam Birliği’ni ağzına alabiliyor musun ondan haber ver. NATO istiyor diye füze üssü kurularak güçlü Türkiye kurulamaz. Sen NATO değil de İslam Barış Gücü diyebiliyor musun bana ondan haber ver. Fransızların emrine altı savaş gemisi verip Kaddafi’yi linç ettirmekle güçlü Türkiye kurulamaz. Rabia işareti yapmakla güçlü Türkiye kurulabilir mi. Slogan atılarak büyük Türkiye kurulamayacağı gibi saraylar yaptırarak da kurulamaz. Tarih boyunca yapılan tüm saraylar yükselişin değil çöküşün habercisi olmuştur” dedi.
Eleştirilerinde CHP’yi de hedef alan Kamalak, kendilerinin 14 yıl önce tartıştıkları projelerin CHP’nin yeni söylemlerle gündeme getirdiğini ileri sürdü. Kamalak, “CHP’nin başörtüyle uğraşmaktan vazgeçip proje üretmeye çalışmasını alkışlıyorum. Biz 40 yıldır ‘Yaşanabilir bir Türkiye’ diyoruz, onlar bugün ‘Yaşanacak bir Türkiye’ diyor. Türkçe’ye bile uygun değil. Bizim 14 yıl önce meclise getirdiğimiz emekliye yılda iki ikramiye önergemizi CHP bugün seçim vaadi diye açıklıyor. Yine biz 7 bölgede cazibe kent kuracağız demişiz CHP bugün mega kentten söz ediyor. Bunlar kopya ile olmaz. Önceden bir taklitçimiz vardı AK Parti bugün bir de kopyacımız oldu CHP’dir. Kopya çerken cezalandırılır fakat biz teşekkür ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun’da Milli İttifak Mitingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN