Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tgrt Belgesel Ekibi ’da

Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:59
Tgrt Belgesel Ekibi Giresun’da
’un en önemli turizm mekanlarından olan ve aynı zamanda 1. derece sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Doğu Kardeniz’in tek yaşanabilir adası belgesel çekimlerinin ilgi odağı haline geldi.
Bir çok yerli ve yabancı televizyonların son yıllarda dikkatini çeken Giresun Adası’na son gelen ise TGTR Belgesel oldu. TGRT Belgesel kanalında iç yapım olarak yayınlanan Seyyah-ı Fakir’in bir bölümü için Giresun Adası’nın çekimlerini yaptı.
Program sunucusu Raşit Ağzıkara, beklediğinden çok daha fazla hayranlıkla gezilecek ada bulduğunu belirterek, en az izleyicilerinde kendisi kadar beğeniyle karşılayacağı program olacağını söyledi.
Yaklaşık 3 hafta sonra TGRT Belgesel ekranlarında Salı ve Cuma günleri günde 5 tekrar olmak üzere yayınlanacağını belirten Ağzıkara, Giresun adasının bir turizm merkezi olması yönünde katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.
Çekimler sırasında TGRT Belgesel ekibine rehberlik yapan Giresun Valiliği Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner ise “Son yıllarda bir çok yerli ve yabancı belgesel yapımcıları ve televizyon kanallarının Giresun çok fazla ilgisini çekmektedir. Giresun’un doğal ve tarihi bir çok turizm değeri bulunmasına rağmen çok fazla ön plana çıkamamıştır. Ancak son yıllarda yazılı ve görsel medyanın ilgisini çekmesi bizleri turizm adına umutlandırmaktadır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tgrt Belgesel Ekibi Giresun’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN