lu Nusret Mayın Gemisi’ne Hayran Kaldı

Giriş Tarihi: 23.6.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 16:53
Giresunlu Nusret Mayın Gemisi’ne Hayran Kaldı
Çanakkale Deniz Savaşı’nın unutulmaz kahramanlarından olan Nusret Mayın Gemisi’nin anısına inşa edilen gemi, Limanı’na demir attı. Giresun halkının ziyaretine açılan gemiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
TCG Nusret Mayın Gemisinin Komutanı Deniz Yüzbaşı Burak Kandaş, gemi hakkında gelen ziyaretçilere bilgiler vererek ”TCG Nusret Komutanlığı Çanakkale Deniz Savaşı’nın kazanılmasında kuşkusuz en büyük katkıyı gösteren kahraman Nusret Mayın Gemisi’nin anısını yaşatmak üzere 2011 yılında Gölcük Tersanesi komutanlığı tarafından yapıldı” dedi.
Kandaş, aynı zamanda geminin seyir yapabilme imkanı ve kabiliyetine sahip olduğunu belirterek ”Çanakkale Deniz Müzesi Komutanlığı ziyaret açılmanın yanı sıra yılın belirli dönemlerinde Türkiye’nin başka liman şehirlerinde gelerek halkımızın ziyaretine açılıyor. Bu sene de Karadeniz Bölgesi limanlarında ziyaret etmemiz planlandı ve bu amaçla bugün Giresun’da bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Gemiyi ziyaret ederek Çanakkale Savaşı hakkında bilgiler alan ziyaretçiler geminin atmosferinden çok etkilendiklerini söylediler. Nusret Mayın Gemisi yarın sabah Giresun Limanı’ndan demir alarak Trabzon’a hareket edeceği ve 2 gün boyunca orada ziyaretçi kabul edileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresunlu Nusret Mayın Gemisi’ne Hayran Kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN