Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çöp Eyleminde Davullu, Zurnalı Cenaze Töreni

Giriş Tarihi: 21.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Çöp Eyleminde Davullu, Zurnalı Cenaze Töreni
’un Aksu mahallesi sakinleri 40 yıldır denize dökülen çöpün kaldırılması için ilginç bir eylem düzenlediler. Yaklaşık 100 kişilik bir grup çöpün döküldüğü alana gelerek davul, zurna eşliğinde horon oynayarak temsili hazırladıkları içi çöp dolu tabutu tören ile gömdüler.
Yapılan çöp eyleminde davul zurna eşliğinde horon oynayan vatandaşlar, çöpten kurtulmak ve temiz bir Giresun için horon oynadıklarını söylediler.
Yapılan çöp eyleminde mahalleli adına bir konuşma yapan mahalle sakinlerinden Sezai Çakır, daha önce gerekli makamlara yazılı müracaatlarda bulunduklarını kaydederek "Tüm çabalarımıza ve başvurularımıza rağmen sonuç alamadığımızdan dolayı bugün burada toplanmak zorunda kaldık. Yaklaşık 40 yıldır bölge insanımızın sağlığını tehdit eden çöp sorununu dile getirmekten başka hiçbir amacımız yoktur. Üzerine basa basa söylüyoruz hiçbir kimseyi ne hedef alıyoruz, ne eleştiriyoruz” dedi.
Çöp kokusundan balkonlara çıkamaz ve pencereleri açamaz hale geldiklerini söyleyen Çakır,” Belki yıllar önce şehrin dışında bir alan diye buralara çöp dökmeye başlanmış olabilir ama artık bu vadi içerisinde yaşayan insanların nüfusu 40 bini geçmiştir. Çöp adeta mahallemizin içinde, kapımızın önündedir. Aslında bu sorun sadece Aksu bölgesinin değil, tüm Giresun’umuzun sorunudur” ifadelerini kullandı.
Yapılan basın açıklamasının ardından temsili çöp tabutunu omuzlarına alan mahalle sakinleri, Aksu mahallesindeki çöp dökme alanına yapılan çöp aktarım tesisinin inşaatına gömdüler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöp Eyleminde Davullu, Zurnalı Cenaze Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN