Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk Kültür Merkezi Kiraya Verildi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 10:46
İl Encümeni, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği mülkiyetindeki Atatürk Kültür Merkezini yaptığı ihale ile 15 yıllığına kiraya verdi.
İl Genel Meclisi’nin 2013 yılı Aralık ayında aldığı karar gereği Hasanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi Özel İdare Sitesi zemin katında bulunan 688 metrekare kapalı alana sahip Atatürk Kültür Merkezi, İl Encümeni tarafından 15 yıllığına 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesi hükümlerine göre açık artırma usulüyle kiraya verildi.
İl Encümeni tarafından yapılan ihale sonrasında Atatürk Kültür Merkezi; sinema, tiyatro, toplantı, seminer, okul geceleri, müzik eğlence programları gibi çok amaçl�� salon olarak kullanılabilecek ve iç kısımda yapılacak tüm tadilatlar idarenin onayıyla yüklenici firma tarafından gerçekleştirilecek.
Vali Yücel Yavuz’un talimatıyla özellikle gençlerden gelen talepler ve şehirdeki sosyal ve kültürel faaliyetlerin modernize edilmiş, günümüz şartlarına uygun, her türlü faaliyete cevap verecek şekilde dizayn edilmesi şartıyla özel sektör eliyle işletilmesi için gerçekleştirilen ihale Mümin Çakıcı’da kaldı.
Yapılan incelemede Atatürk Kültür Merkezinin yılın 70 gününde kullanıldığını, diğer günler atıl durumda kaldığının tespit edildiğini kaydeden Vali Yücel Yavuz, 15 bin üniversite öğrencisinin bulunduğu şehirde böyle bir tesisin biran önce şehre kazandırılması ve halkın hizmetine sunulması gerektiğini söyledi.
İhalenin hem kurumun internet sitesinde, hem gazetelerde hem de anons yoluyla halka duyurulduğunu belirten Vali Yavuz, ihale sonucunda atıl durumdaki salonun aktif olarak çalışması için idareye bilgi vermek kaydıyla ihaleyi alan girişimcinin salonda uygun tadilat ve değişiklikleri kendi imkanlarıyla yapabileceğini dile getirdi.
Vali Yavuz, şehrin sosyal ihtiyaçlara cevap verebilecek böyle bir tesise ihtiyacı olduğunun altını çizerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Kültür Merkezi Kiraya Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN