Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Tarım Ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:42
Gümüşhane’de Tarım Ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 6.sı düzenlenen Tarım ve İnsan konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren 60 eser ’de düzenlenen sergi ile vatandaşların beğenisine sunuldu.
Hükümet Konağı giriş katındaki fuaye alanında gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Yücel Yavuz, Garnizon Komutanı Albay Erdal Eren, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, kamu kurum müdürleri, kurum çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Açılışın ardından Vali Yavuz’a sergi hakkında bilgi veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, fotoğraf sergisinin amacının Türkiye’nin doğal güzelliklerini gözler önüne sermek, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek olduğunu belirterek, tarımın insan ile kültürel ve tarihsel bağını ebedileştirmeye çalıştıklarını belirtti.
Sergiyi gezen ve tüm fotoğrafları tek tek inceleyen Vali Yücel Yavuz ise daha sonra gazetecilere yaptığı değerlendirmede yarışmanın Bakanlığın yaptığı güzel bir çalışma olduğuna değinerek, sanat, kültür, tabiat ve tarımı içerisinde barındıran serginin anlamlı olduğunu söyledi.
Serginin 10 Nisan Cuma gününe kadar açık olacağını belirten Vali Yavuz, şunları söyledi: “Sembolik de olsa gezdik, gördük ve açılışını yaptık. Tarımla iştigal eden ülkemiz insanlarını aynı kare içerisinde buluşturmak herkesin becerebileceği bir iş değil. Fotoğraf sanatına gönül vermiş insanımızın gösterdiği bu çabanın neticesinde sergiye değer bulunan eserleri takdire şayan. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane’de Tarım Ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN