Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Sona Erdi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Sona Erdi
İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz Çarşamba günü başlayan Temmuz ayı toplantıları bugün yapılan oturumla sona erdi.
İl Genel Meclisi toplantı salonunda, Meclis Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantılarda kararların tamamı oy birliğiyle alındı.
Toplantılarda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından finanse edilecek ve Kelkit’te uygulanacak olan “Organik Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Altyapısının Geliştirilme Projesine” ortak olunması konusu projenin önemine ve faydasına vurgu yapılarak kabul edilirken, İl Özel İdaresi tarafından yapılan 5 adet gölette herhangi bir boğulma vakasının yaşanmaması amacıyla etrafının tel örgüyle çevrilmesi, Kelkit, Torul ve Merkez ilçede bazı yolların yapılmasıyla ilgili konular ile Süleymaniye Mahallesinde yer alan bazı taşınmazların satın alınması konuları ve diğer gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Toplantının son bölümüne beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakkı Gündüz ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Zor’la birlikte katılarak İl Genel Meclisi üyelerine seslenen AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, yerel ve yerinde yönetim mantığında İl Genel Meclisi üyelerinin kendi ilçelerinin milletvekilleri olduğunu söyledi.
Yeni bir seçim sürecinin tamamlandığını dile getiren Aydın, geçmişte büyük reaksiyonlarla cevap veren Türk ekonomisinde bugün tek başına iktidar süreci tamamlanmış, koalisyonlar olacak mı olmayacak mı, olabilecek koalisyonlar yürüyecek mi, erken seçim yapılacak mı gibi bir sürü soruların tartışıldığı bir ortamda bile herhangi bir sarsıntısının söz konusu olmadığını, bunun da ekonominin sağlam temeller üzerine oturtulduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti.
İl Genel Meclisi’nin şehre olan hassasiyetlerini ve çalışmalarını bildiklerini ifade eden Aydın, Gümüşhane’nin bir bütünlük içerisinde, çatışmasız bir ortamda, huzur içerisinde büyümeye ihtiyacı olduğunu kaydetti.
Milletvekili Aydın daha sonra İl Genel Meclisi üyelerinden gelen Harmancık projesi, Süleymaniye projesi, Köse yolu, yeşil yol, Sadak Barajının sulamaları gibi sorularını cevaplandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN