Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte milletvekili kesin aday listeleri

Milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Giriş Tarihi: 29.4.2011 07:23 Güncelleme Tarihi: 29.4.2011 15:58

BURSA

Kesin aday listelerine göre, Bursa'nın milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Bülent Arınç
2- Mustafa Öztürk
3- Hüseyin Şahin
4- Canan Candemir Çelik
5- İsmet Su
6- Mustafa Kemal Şerbetçioğlu
7- Hakan Çavuşoğlu
8- İsmail Aydın
9- Tülin Erkal Kara
10- Bedrettin Yıldırım
11- Önder Matlı
12- Cafer Yıldız
13- Cemile Yiğit
14- Sadettin Cangül
15- Ali Ömeroğlu
16- Fahrettin Keskin
17- Ayşe Hacıoğlu
18- Mahmut Turunç
DEMOKRAT PARTİ
1- Haydar Baş
2- Füsun Yaşar
3- Yusuf Öz
4- Ali Garaçoğlu
5- İbrahim Pekbay
6- Bilal Karamus
7- Azmi Kaya
8- Asuman Sevda Halaçlar
9- Gürcan Özsöz
10- Arslan Arslan
11- Ercan Ateş
12- Rüstem Önder
13- Yunus Demiray
14- Aysun Durak
15- Hidayet Sevinç
16- Nazlı Sargın
17- Metin Cerev
18- Nebahat Karadeniz
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Sena Kaleli
2- Turhan Tayan
3- İlhan Demiröz
4- Aykan Erdemir
5- Kemal Ekinci
6- Lale Karabıyık
7- Ali Semih Özsaraç
8- Salih Top
9- Yaşar Karagöz
10- Ulun Havva Kayı
11- Fatma Altay
12- Ahmet Aydın Akyol
13- Oğuz Altınok
14- Sevil Pamirol
15- Orhan Karabaş
16- Nurhayat Altaca
17- İnan Keser
18- Nuray Çohan
MİLLET PARTİSİ
1- Abdurrahman Önder
2- Mahmut Çil
3- Hüsamettin Akyıldız
4- Mehmet Kısa
5- Tevfik Teoman
6- Mehmet Ekiz
7- Ahmet Avcı
8- Mahmut Berkan Karakoç
9- Ayşe Demir
10- Faruk Tunalı
11- Nazmi Amiz
12- Münüre Cesur
13- Temel Kaya
14- Türkcan Sarıkaya
15- İbrahim Üstün
16- Kadir Kurt
17- Nilgül Baş
18- Ahmet Arık
LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
1- Mehmet Nizam Kağıtçıbaşı
2- Orhan Kılıç
3- Zafer Nas
4- Filiz Nas
5- Oktay Buzcu
6- Remziye Demiroğlu
7- Neslihan Koçak
8- Mesut Albayrak
9- Gülsün Sözmen
10- Erkan Gelenoğlu
11- Hasan Öztürk
12- Hasan Öztorun
13- Mehmet Sinan Tuğrul
14- Emine Küçükelliiki
15- Hakkı Kanbo
16- Mehmet Alkan
17- İsmail Güner
18- Serkan Lafcıoğlu
SAADET PARTİSİ
1- Şevket Kazan
2- Gökhan Gerçek
3- Salih Berber
4- Recep Aygün
5- Handan Demirtaş
6- Burak Çelik
7- Nebi Yurtsever
8- İbrahim Akbıyık
9- Mevlüde Kurtuluş
10- Ertan Sütçü
11- Kadriye Sayın
12- Necmettin Çamlıdere
13- Erdoğan Aydın
14- Neşe Yıldırım
15- Erhan Şeşen
16- Ebru Yeter
17- Ramazan Tekin
18- Serkan Demir
HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
1- Ergün Taşdemir
2- Tayyar Çelik
3- Ömürlü Cebe
4- Erkan Karamehmetoğlu
5- Selda Yılmaz
6- Nesrin Yıldızeli
7- Ali Bayrak
8- Gönül Turan
9- Sibel Torun
10- Hakan Tanrıkut
11- Belgin Acemoğlu
12- İlker Yasin Torun
13- İbrahim İçin
14- Uğurgül Karamehmetoğlu
15- Aylin Çelik
16- Cengiz Şen
17- İsmail Yavaş
18- Sezgin Çalışkan
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Ahmet Sünnetçioğlu
2- Ramazan Albay
3- Hayrunnisa Kökbıyık
4- Mehmet Karakoyun
5- İbadet Deniz
6- Fahrettin Uludağ
7- Mustafa Süngü
8- Soner Aksoy
9- Hasan Uçar
10- Fikret Serkan
11- Adnan Türkyılmaz
12- Suat Boz
13- Şaban Çelek
14- Muhammet Kocaman
15- Samet Doğan
16- Ali Yıldırım
17- Fatma Koca
18- Şaban Yıldırım
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- İsmet Büyükataman
2- Necati Özensoy
3- Cüneyt Karlık
4- Fevzi Zırhlıoğlu
5- Hasan Toktaş
6- Arif Demirören
7- Mehmet Ali Adak
8- Gülten Sürücü
9- Levent Burmalı
10- Yavuz Koca
11- İbrahim Yetim
12- Zafer Milli
13- Engin Er
14- Şenay Uslu Doğan
15- Levent Çelik
16- Yalçın Gürel
17- Orhan Babacan
18- Murtaza Kılıç
DOĞRU YOL PARTİSİ
1- İbrahim Erol
2- Nazim Bektaş
3- Evren Uzgören
4- Burak Şunda
5- Adem Çelik
6- Yusuf Baştürk
7- Erhan Sönmez
8- Osman Filiz
9- Ahmet Üstün
10-Yılmaz Yorgun
11-Süleyman Desovalı
12-Necati Ayaş
13-Saliha Akdemir
14-Kıymet Kaya
15-Sevinç Akbunar
16-Kadriye Erol
17-Ahmet Günaydın
18-Gürkan Mustafa Sedef
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Salih Çam
2- Mehmet Yavuzkan
3- Eylem Yentürk
4- Ulvi Yavuz
5- Esen Ensari
6- Önder Dirik
7- Barış Erakkuş
8- Zafer Kırdar
9- Gonca Turgutoğlu Demir
10-Harun Yıldırım
11-Hüseyin Kargı
12-Sinem Yıldırım
13-Nevriye Çimenli
14-Murat Başaran
15-Murat İnan
16-Türker Civelek
17-Umhan Deniz
18-Günce Güneytepe
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
1- Bilal Delibaş
2- İbrahim Çırak
3- Erol Odabaş
4- İlyas Öztürk
5- Nazmi Eğilmez
6- Yücel Aktaş
7- Osman Çırak
8- Zafer Yılmaz
9- İsmail Onar
10-Meryem Şahin
11-Saadet Tuncay
12-Ayhan Arslan
13-Metin Yalçın
14-Mikail Özaydın
15-Güngör Bayram
16-Burcu Gümüş
17-Mustafa Özturna
18-Leman Karabacak
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1-Ekrem Alfatlı
2-Salih Uçak
3-Ülkü Sonki Armutçu
4-Yakup Ayışık
5-Mualla Kaymak
6-Ömer Ünsal
7-Ayşenur Sevim
8-Müzeyyen Toprak
9-Ramazan Çakır
10-Orhan Özden
11-Zekiye Bilen
12-Selahattin Bayram
13-Fırat Gümüş
14-Adil Özek
15-İsmail Aslan
16-İlknur Çimen
17-Mehmet Selçuk Erginay
18-Mehmet Gebeş
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- Hüseyin Kul
2- Ahmet Murat Özbilge
3- Kadir Evren
4- Hilmi Küçük
5- Türkan Demirörs
6- Nesrin Kalelioğlu
7- Metin Güneş
8- Fatih Dündar Gürel
9- Ziya Doğanay
10-Nuran Karabulut
11-İlhan Soysal
12-Türkan Kayacıkbaşı
13-Çağdaş Yıldız
14-Murat Sağduyu
15-Selçuk Orkan Süğlünoğlu
16-Mustafa Saraç
17-Cevat Erkul
18-Mesut Sevimli
BAĞIMSIZ
-Burcu Üzümcüler
-Mehmet Alanbel
-Mehmet Deniz Büyük
-Semi Kopuz
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte milletvekili kesin aday listeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN