Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte milletvekili kesin aday listeleri

Milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Giriş Tarihi: 29.4.2011 07:23 Güncelleme Tarihi: 29.4.2011 15:58

İSTANBUL 2. BÖLGE

Kesin aday listelerine göre, İstanbul 2. bölge milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Nimet Çubukçu
2- Ayşe Nur Bahçekapılı
3- Burhan Kuzu
4- Ekrem Erdem
5- Volkan Bozkır
6- İbrahim Yiğit
7- Ahmet Kutalmış Türkeş
8- İsmail Safi
9- Türkan Dağoğlu
10- Şirin Ünal
11- Sevim Savaşer
12- Hüseyin Bürge
13- Osman Aşkın Bak
14- Ahmet Haldun Ertürk
15- Ahmet Baha Öğütken
16- Ahmet Hamdi Çamlı
17- Osman Köksal
18- Adem Ali Yılmaz
19- Üzeyir İlbak
20- Emin Haberdar
21- Ahmet Özel
22- Hüseyin Eroğlu
23- Ahmet Yıldız
24- Seçil Sayın Elmas
25- Nadir Uzun
26- Erol Günay
27- Ali Rıza Abdik
DEMOKRAT PARTİ
1- Namık Kemal Zeybek
2- Haluk Bozovalı
3- İbrahim Berk
4- Bahtiyar Muhammet Erdoğan
5- Hakkı Çakır
6- Ahmet Lacin
7- Ayhan Aşan
8- Özcan Çoban
9- Diğdem Akyazı
10- Osman Yılmaz
11- Mehmet Özdemir
12- Yaşar Gökdaş
13- Murat Dönmez
14- Mehmet Ergöl
15- Müge Boncukçu
16- Abdülhalim Semerkandi
17- Ayten Yılmaz
18- Hüseyin Aksoy
19- Mehmet Kurhan
20- Ali Rıza Tunay
21- Safinaz Taşkıran
22- İsmail Altun
23- Emine Yerli
24- Halit Paşalı
25- Sevgi Aka
26- Bekir Türkeş
27- Ramazan Aktaş
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Kemal Kılıçdaroğlu
2- Bihlun Tamaylıgil
3- Mustafa Sezgin Tanrıkulu
4- Aydın Ağan Ayaydın
5- Sedef Küçük
6- Ercan Cengiz
7- Haluk Eyidoğan
8- Aykut Erdoğdu
9- Melda Onur
10- Bahri Sipahi
11- Çetin Soysal
12- İrfan Hüseyin Yıldız
13- Bülent Seyhan
14- Hüseyin Yaşar
15- Gülseren Onanç
16- Bayram Güven
17- Yasemin Öney Cankurtaran
18- Raif Balkaroğlu
19- Hakan Atalay
20- Seyfullah Beysülen
21- Özge Çağrı Toraman
22- Mari Gormezano
23- Cem Seymen
24- Müşerref Aksak
25- Bilge Koçkaya
26- Cem Cengiz Yılmaz
27- Kenan Malkoç
MİLLET PARTİSİ
1- Aykut Edibali
2- Filiz Edibali
3- Mustafa Koçak
4- Özcan Yay
5- Salim Yılmaz
6- Celil Aydın
7- Süleyman Ersen
8- Nefise Demirezen
9- Osman Kılıç
10- Nedim Aksoy
11- Serdal Batmaz
12- Nebiha Doğan
13- Hüseyin Abdullahoğlu
14- Dursun Erdem
15- Murat İstanbullu
16- Aziz Çevik
17- Abdullah Cankal
18- Oya Veyis
19- Mustafa Karataş
20- Cemal Özcan
21- Necmiye Ünal
22- Emine Özdemir
23- Hava Çelik
24- Gürcan Dündar
25- Kenan Kars
26- Şükrü Cebeci
27- Nilgün Üyüklüer
LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
1- Özcan Arslan
2- Vedat Kohen
3- Yusuf Köse
4- Murat Daldaban
5- Olcayto Satı
6- Sonay Kale
7- Zeki Karaoğlu
8- Mustafa Mert Dolgun
9- Birsen Süslü
10- Abdullah Şengül
11- Vural Köse
12- Murat Özmen
13- Sibel Ersöz
14- İbrahim Aksu
15- Filiz Daştan
16- Dudu Erol
17- Bircan Alkan
18- Fatma Çileci
19- Mehmet Hayri Cüneydi
20- İbrahim Köseoğlu
21- Ferudun Aydoğan
22- Murat Orhan
23- Faik Mustafa Çelikdemir
24- Çağın Külhan
25- Müge İlgen
26- Veysel Dağ
27- Ali Işık
SAADET PARTİSİ
1- Mustafa Kamalak
2- Temel Karamollaoğlu
3- Lütfi Kibiroğlu
4- Dursun Ali Düzenli
5- Mustafa Kaya
6- Yaşar Kangel
7- Pakize Yüzbaşıoğlu
8- Hasan Akpınar
9- Abdullah Deniz
10- Erol Urhan
11- Hüseyin Bundar
12- Cengiz Ertekin
13- Necati Ermiş
14- Mustafa Yaman
15- Zeynep Şule Rıdvanoğlu
16- Emre Ustaosmanoğlu
17- Mahmut Celal Terzi
18- Muzaffer Ercanlı
19- Muhammet Hanefi Çolak
20- Nihat Şadoğlu
21- Burhan Satır
22- Bilal Ay
23- Burhan Akar
24- Özbay Yağmurkaya
25- Ahmet Balcı
26- Ali Candır
27- İslam İnce
HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
1- Ali Atilla Arsan
2- Kut Emre Ertan
3- Selahattin Yavuz
4- Ömür Atahan
5- Murat Akbaş
6- Murat Can
7- Turgay Özbek
8- Hande Coşkun
9- Selim Serhatlı
10- Volkan Emre Türk
11- Aslıhan Yurdalan
12- Kevser Sarıkök
13- Hilal Arslan
14- Yeliz Vayni
15- Semra İrgin
16- Şerife Handan Ozman
17- Şebnem Pehlivan
18- Alper Bahar
19- Burak Baltacı
20- Deniz Ilgaz Arıtan
21- Cihan Berk
22- Ömer Efe
23- Ertuğrul Birses
24- Arzu Kahya
25- İdris Çeşmeci
26- Tolga Derindere
27- Akif Ormancı
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Numan Kurtulmuş
2- Hasan Basri Aktan
3- Musa Demirci
4- Emel Topcu
5- Türker Saltabaş
6- Cemal Avci
7- Cahit Başaran
8- Arif Calban
9- Kerime Tunçbilek
10- Recep Doğan
11- Halit Atmaca
12- Mehmet Akif Seylan
13- Hamit Hatipoğlu
14- Abdulkadir Akyol
15- Nazmiye Kabakcı
16- İdris Kara
17- Suphi Yerli
18- Elif Gürgöl
19- Ahmet Kabanlı
20- Hanna Yılmaz
21- Esra Hiçdurmaz
22- Mustafa Arslan
23- Erdoğan Tüysüz
24- Hakan Zini
25- Yaşar Demirci
26- Ali Başaran
27- İlker Aydın
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- Murat Başesgioğlu
2- Ümit Şafak
3- Celal Adan
4- Ümit Özdağ
5- Saffet Sancaklı
6- Ahmet Çolak
7- Esra Selimoğlu
8- Yusuf Günay
9- Özcan Pehlivanoğlu
10- İsrafil Çelik
11- Yurdanur Çebi
12- Sabahattin Yıldız
13- Rüstem Fırat
14- Pınar Çapar
15- Hikmet Karaçay
16- Arif Köroğlu
17- Yasemin Yıldırım
18- Ahmet Özyürek
19- Rıza Erol
20- Selahattin Önder
21- Kamil Balyer
22- Zekeriya Kökrek
23- Hamit Gürhan
24- Aydın Deliktaşlı
25- Muhammed Emin Özkurt
26- Mehmet Edip Tekkol
27- Gülseren Güçlüer
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Erkan Baş
2- Metin Kurt
3- Selen Kartay
4- Çetin Yüksel
5- Sunay Gedik
6- İrfan Ertel
7- Ahmet Kamil Tekerek
8- Raci Bostancı
9- Gülten Çakıcıoğlu
10- Sermin Önal
11- Şahin Arlı
12- Tarkan Konar
13- Koray Türkay
14- Tahsin Erbaş
15- Cemal Gül
16- İsa Daşdemir
17- Engin Arslan
18- Bilge Han Acılıoğlu
19- Emine Erdoğan
20- Yelda Koçak Urfa
21- Nazife Altuner
22- Metin Ceylan
23- İdil Zeynep Öztürk
24- Burçin Duan
25- Muhammet Zafer Urfa
26- Ünzüle Çelik
27- Özlem Özdemir
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
1- Burhanettin Aktürk
2- Binali Arslan
3- Bekir Resuloğlu
4- Ali Demir
5- Türkan Karabacak
6- Beyhan Aktürk
7- Mesut Şahin
8- Nuri Soy
9- Nejat Karadayı
10- Menekşe Öztürk
11- Aydan Horat
12- Mikail Göktaş
13- Sevda Benli
14- Şahin Göktaş
15- Cengiz Açıkgöz
16- Totoç Bektaş
17- Münevver Ordu
18- Murat Budak
19- Erdal Şentürk
20- Aysun Yıldırım
21- Hamza Tabay
22- Nuray Parlak
23- Gülay Tatar
24- Hatice Polat
25- Sema Uslu
26- Hatice Demirata
27- Kenan Açıkgöz
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1- Bayram Karacan
2- Ekrem Dörtbudak
3- Cafer Sadık Doğan
4- Muharrem Çelik
5- Asim Deniz
6- Sabri Temtek
7- Salim Ethem Mican
8- Cihan Şerbet
9- Mesut Yegengil
10- Mustafa Almalı
11- Mustafa Karabulut
12- Satılmış Yücel
13- Alaattin Köse
14- Mürvet Doğan
15- Selahattin Keleş
16- Meral Venedik
17- Esengül Bakan
18- Sinan Çayır
19- Songül Ayaz
20- Tülay Kızılarmut
21- Gürsel Yılmaz
22- Ayşe Peskütancı
23- Kenan Helvalı
24- Halil Yıldırım
25- Birol Uçar
26- Mehmet Tali
27- Süleyman Şen
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- Mahmut Yılbaş
2- Hadimi Soydal Sılay
3- Mustafa Aslan
4- Mahmut Aslan
5- Nesrin Altın
6- Hikmet Kabuk
7- Bayram İğdeli
8- Mustafa Taşpulat
9- Ali Kama
10- Selami Büyükturgay
11- İbrahim Bayraktar
12- Uğur Seten
13- Mustafa Yavuz Dizdar
14- Semiha Sevimsoy
15- Mustafa Ketenci
16- Lebibe Yurdakul
17- Nalan Ergin
18- Hayri Ethem Yüksel
19- Erdoğan Demircan
20- Ahmet Aşıcı
21- Mustafa Bodur
22- Mehmet Sinan Keçeli
23- İsa Şahin
24- Tuğçe Güryol
25- Uğur Şener
26- Cem Karadağ
27- İsmail Acer
BAĞIMSIZ
- Sırrı Süreyya Önder
- Refik Özmen
- Çetin Doğan
- Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu
- Cemal Şenol
- Ekrem Şit
- Abdürrahim Göze
- Sedat Çetintaş
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte milletvekili kesin aday listeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN