Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan kaset açıklaması

Giriş Tarihi: 18.5.2011 16:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2011 17:40
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP'deki kaset iddialarını değerlendirirken, ''Bu konularla ilgili sayın Bahçeli kendi iç sorununu tamamiyle hükümete mal etmenin gayreti içerisinde. Gelişen bu teknoloji içeresinde bu işlerle ne kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) ile elimizden gelen mücadeleyi verdik'' dedi.

Başbakan Erdoğan, partisince düzenlene mitingin ardından Tokat Valiliğini ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, MHP'deki kaset olayıyla ilgili soruyu yanıtlarken, bu konularla ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendi iç sorunlarını tamamiyle hükümete mal etme gayreti içinde olduğunu ifade ederek, ''Gelişen bu teknoloji içeresinde bu işlerle ne kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB ile elimizden gelen mücadeleyi verdik'' diye konuştu.

ABD BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞME
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Riccaiardone ile görüşmesinde Orta Doğu'daki gelişmeleri değerlendirdiklerini bildirdi.

Başbakan Erdoğan'ın toplu açılış törenine gitmediğini anımsatarak, sağlık durumunda bir sorun olup olmadığına yönelik sorusu üzerine, ''Yok. Sağlık durumumda şu anda bir gribal durumum var da... Onun için dedik ki 'Cemil bey açılışı yapsın'. Buradan da malum Çorum'a geçeceğiz. Sesimden anlamanız lazım'' yanıtını verdi.

''ABD Büyükelçisi ile bir görüşmeniz oldu dün. Size bir mesaj ilettiğini söyledi. Bugün de bazı haberler var. Özellikle Orta Doğu sürecinde yeni bir yol haritası, yeni bir strateji mi belirlenmeye çalışılıyor?'' sorusu üzerine de Erdoğan, şu yanıtı verdi:

''Şu anda bizim yaptığımız Orta Doğu'daki gelişmeleri bir değerlendirelim istedik. yaptığımız buydu aramızda bu değerlendirmelerle birlikte de malum zaten bir seçim atmosferi içerisinde olduğumuz için çok fazla yüklenemiyoruz ama her ne kadar seçim yoğunluğu varsa da yine konuları tamamen bir kenara itmiyoruz. zaman zaman özel temsilcilerimizle zaman Dışişleri bakanımız bu konuları sürdürüyoruz, yürütüyoruz. Bu ara zaten Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'dan bazı temsilciler gelip gidecekler onlarla görüşmelerimiz bu yoğun programlarımıza rağmen olacak. Yaptığımız görüşmeler genelde bu istikamette geçti.''

MHP'YLE İLGİLİ KASET KONUSU
Bir gazetecinin, ''Bugün MHP'ye dair bazı yeni kasetler yayınlandı. Hükümetin olayı aydınlatmasını istiyorlar. Bu konuda neler diyeceksiniz'' sözleri üzerine de Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

''Bu konularla ilgili sayın Bahçeli kendi iç sorununu tamamıyla hükümete mal etmenin gayreti içerisinde. Gelişen bu teknoloji içeresinde bu işlerle ne kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) ile elimizden gelen mücadeleyi verdik ve TİB bütün bu yayınları tespit ettikleri anda hemen müdahale etmek suretiyle bunların yayınlarını durdurdu. Bundan daha hükümet olarak bunlara yönelik nasıl bir mücadele vereceğiz, ondan sonrası zaten yargıya intikal ediyor. ondan sonrasını zaten yargı sürdürüyor. Bunların bir çoğu da biliyorsunuz şu anda yargıda yargı nereye ulaşır, ne kadar neyi bulur onu bilemem. Ama bunlar kendi iç meselesidir, iç sorunudur. bunlarla uğraşsın. Ben daha önce de söyledim. Aynı durumlar bize de intikal etse de böyle bir şey bizim de olursa biz de bununla ilgili kararlarımızı alacağımızı yetkili kurullarımızda verdik, veriyoruz. Çünkü bizim Türkiye'de temiz siyasete, kaliteli siyasete ihtiyacımız var. olayın aslı budur.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan kaset açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN