Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sedat Peker cezaevinden konuştu

Giriş Tarihi: 10.7.2011 14:11 Güncelleme Tarihi: 10.7.2011 14:17
Kelebek Operasyonu'ndan çete lideri olarak 14 yıl hapis cezası alan ve Ergenekon davasından tutuksuz yargılanan Sedat Peker, futbolda şike soruşturmasıyla ilgili konuştu.

Polis fezlekesinde şike çetesiyle irtibatlı olduğu ve çeteyi yönlendirdiği iddia edilen Peker "İsmi geçen kişilerin sadece üç tanesi ile özel günlerde karşılıklı kutlama mesajı yollamışızdır. Yine basında 'Erkan Korkmaz' vasıtası ile kendileriyle irtibat kurduğum yazılmaktadır. Erkan Korkmaz benim 'yasal vasimdir.' Bu konu hakkında söyleyeceğim çok şey var ama burada açıklamalarımı tamamlamak istiyorum" dedi.

KİMSE ZİYARETİME GELMEDİ
Taraf Gazetesi'nin haberine göre; İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen futbolda şike operasyonun yankıları halen sürüyor. Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'futbolda şike' fezlekesinde, çete liderliği suçlamasıyla tutuklanan Sedat Peker hakkında çarpıcı bilgiler yer aldı. Şike çetesini yönettiği ve yönlendirdiği iddialarına karşın Taraf'a açıklama yapan Sedat Peker, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek "Yedi senedir cezaevinde yatmaktayım. Kamuoyunu meşgul eden "Şike Operasyonundaki" isimler bahsedildiği gibi benim adıma hareket ediyor olsalardı veya bahsedildiği kadar kendilerini bana yakın görselerdi, senelerdir ya ziyaretime gelirlerdi ya da haftalık telefon konuşmalarıma gelerek benimle sohbet ederlerdi" dedi.

KORKMAZ BENİM VASİMDİR
Polis fezlekesinde göre Sedat Peker ile dışarıda bulunanlar arasındaki bağlantıyı ise Erkan Korkmaz kuruyordu. Şike soruşturması kapsamında polis tarafından g��zaltına alınan şüphelilerle Sedat Peker arasındaki iletişimi sağlayan Korkmaz, cezaevinden dışarıya mesajları iletiyordu. Fezlekedeki iddiaları kabul etmeyen Peker şunları söyledi: "Basında Erkan Korkmaz vasıtası ile çeteyle irtibat kurduğum yazılmaktadır. Erkan Korkmaz ismindeki kişi T.C. Mahkemelerinin tayin ettiği, belirlediği benim 'yasal vasimdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sedat Peker cezaevinden konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN