Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemer Belediye Başkanı'nı kendi partisi MHP ihbar etti

Kemer ilçesi Belediye Başkanı Gül'ün de aralarında bulunduğu 10 kişi ihale yolsuzluğu ve rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 24.6.2012 ABONE OL
Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan operasyon - da Belediye Başkanı Mustafa Gül ile belediye bürokratları ve turizmcilerin de aralarında bulunduğu 10 kişi ihale yolsuzluğu ve rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı. MHP'li olan Gül'den kendi partisinin ilçe başkanının da şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Antalya'da bazı turizmci ve müteahhitlerin çeşitli tarihlerde şikayeti üzerine teknik takip başlatan polis, dün sabah 05.00'te harekete geçti. Zabıta Amir Vekili İsmail Ceylan, Ruhsat Şube Müdürü Erdoğan Okay, İmar ve Şehircilik Müdürü Nuray Minta ve Yeni Kemerspor Başkanı Salim Uysal, eski Kemerspor Başkanı İsa Kurtarıcı, Başkan Gül'ün danışmanı Galip Çamlı, Kemer'de faaliyet gösteren bir tur şirketi sahibi Erkan Üresin ve otel sahibi Turan Bayar gözaltına alındı.

MORALİ BOZULDU

Tekneden inince gözaltına alınan Belediye Başkanı Gül'ün evinde bir saat süreyle arama yapan 15 mali polis, bilgisayarının hardisklerini de kopyaladı. Ardından belediyeye getirilen ve moralinin oldukça bozuk olduğu gözlenen Gül, "Niçin arama yapılıyor?" sorusuna cevap vermedi. Başkan Gül, makam odasında yapılan 2 saatlik arama ve harddisk kopyalama işleminin ardından diğer şüphelilerle birlikte Antalya'ya getirildi. Operasyon kapsamında MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Karatuz KOM Şubesine getirildi. Karatuz'un MHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gül'den şikayetçi olduğu ve ifade vermek için emniyete getirildiği iddia edildi.

TEKNEDEN ÇAĞRILDI
Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali'nden sonra kiraladığı yatla Adrasan Koyu'na açıldığı belirlenen Başkan Mustafa Gül'ü arayan polisler, yat limanına dönmesini istedi. Limana gelen Gül'ü alan polisler, evine götürüp, evde arama yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemer Belediye Başkanı'nı kendi partisi MHP ihbar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN