Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Savunma Bakanlığı sivilleşiyor

Milli Savunma Bakanlığı'nda sivil özel kalem müdürü dönemi başladı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, daha önce de bakanlık özel kalem müdürlüğü görevinde bulunan Sivaslı Halim Gündoğdu'yu özel kalem olarak atadı.

Giriş Tarihi: 27.6.2012 11:44 Güncelleme Tarihi: 27.6.2012 13:16
Hükümet, çıkardığı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapısında önemli değişikliklere gitmişti. Kendisine bağlı 9 sivil atama yetkisi tanınmasının ardından Bakan Yılmaz, bir özel kalem müdürü, bir basın ve halkla ilişkiler müşaviri ile 7 bakanlık müşaviri atama yetkisine sahip oldu. Milli Savunma Bakanlığı?nda bu görevleri daha önce askerler yürütüyordu. Bu kadroların bir kısmını doldurmaya çalışan Yılmaz'ın, yeni inşa edilen Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndaki makamında özel kalem müdürü olarak Halim Gündoğdu oturacak.

ASKERİ SİYASETE KARIŞTIRMAYACAK

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, salı günleri kabullerini Müsteşarlık'taki makamında yapıyor. Seçim bölgesinden gelen misafirler de burada ağırlanıyor. Yılmaz'ın bu makama çok yakından tanıdığı Halim Gündoğdu'yu atayarak, hem bir sivili görevlendirip önemli bir adım attığı hem de siyasi görüşmelerinde özel kalem olarak askeri karıştırmayarak, orduya jest yaptığı kaydediliyor. Yılmaz'ın Savunma Bakanlığı'ndaki makamında ise özel kalem müdürlüğü görevini albay rütbesinde bir silahlı kuvvetler mensubu yürütüyor.

"BÜYÜK ONUR DUYDUM"

Milli Savunma Bakanlığı'na ilk sivil özel kalem müdürü olarak atanan Halim Gündoğdu yaptığı açıklamada, "Çok büyük onur duydum. Memleketimize hizmet açısından önemli bir görev. Daha önceki dönemde de Tarım ve Köyişleri Bakanı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmam, Sivas ve Sivaslıyı çok iyi tanımam bu göreve gelmemde önemli bir etken oldu. İnşallah bu görevde başarılı olurum. Bakan Yılmaz'ın bu görevi bana vermesinden büyük bir onur duydum." şeklinde konuştu.

HALİM GÜNDOĞDU TİCARETLE UĞRAŞIYOR

Halim Gündoğdu, 1963 Sivas doğumlu. Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdikten sonra 'Modern Çağ Filozoflarında Devlet Felsefesi' konusunda lisans tezini verdi. 1987'den bugüne Sivas'ta ticaretle uğraşıyor. Halen Sivas'ta Doğu Şekerleme Tic. San. Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

Gündoğdu, 1991 Sivas'ta eğitimcilik görevi, 993 yılında siyasi parti il yönetim kurulu üyeliği- mahalli idareler başkanlığı, 1994 yılında Sivas Belediyesi meclis üyeliği, 1996 yılında Sivas Belediyesi Başkan Vekilliği, 1996 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanı Musa Demirci'nin özel kalem müdürlüğünü yaptı. 1997 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, 1998-1999 yılında TBMM milletvekili danışmanlığında bulundu. Gündoğdu, evli ve 2 çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Savunma Bakanlığı sivilleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN