Sözleşmeliye kadro müjdesi

Giriş Tarihi: 5.11.2012

18 bin sözleşmeli belediye personeline kadro müjdesi veren Erdoğan, Büyükşehir düzenlemesi için de "Hizmetler kolaylaşacak" dedi

Belediyelerde çalışan yaklaşık 18 bin sözleşmeli personele müjde, AK Parti'nin Kızılcahamam'da yaptığı 19'uncu İstişare ve Değerlendirme kampından geldi. Başbakan Tayyip Erdoğan, belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan personelin kadroya alınmasına yönelik çalışma yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e talimat verdi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Erdoğan ile 20 Eylül'de yapılan görüşmede, sözleşmeli personelin kadroya alınması talebini iletmiş, konunun en kısa sürede çözülmesine yönelik beklentilerini dile getirmişti. Gündoğdu, Bakan Çelik ile 1 Kasım'da yaptıkları görüşmede de, Başbakan Erdoğan ile bir kez daha görüşülmesini istediklerini aktarmıştı. Bu girişimler sonrasında, belediyelerdeki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik müjde, AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı'ndan geldi. Başbakan Erdoğan'ın, milletvekilleriyle yaptığı toplantılarda, belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin yaşadığı sıkıntılar öne çıktı. Milletvekilleri, belediyelerdeki sözleşmeli personelin durumuna ilişkin çok sayıda şikayet ve talep aldıklarını söyledi. Erdoğan da, yaklaşık 18 bin kişinin kadro sorunlarının çözülmesine yönelik çalışma yapılması için Çelik'e talimat verdi.

TAM KADRO MECLİS'E

Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'na yarın gelmesi beklenen Büyükşehir Yasa Tasarısı'yla ilgili de muhalefetin iddialarının asılsız olduğunu vurguladı, kaygılanmaya gerek olmadığını belirtti. Erdoğan, "Düzenleme hizmetleri kolaylaştıracak" dedi. Kızılcahamam'daki kampın ilk gününde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'in vekillere sunumu sırasında bir soru üzerine konuşan Erdoğan, daha önce bazı oylamalarda yaşanan fireleri dikkate alarak, yarın, vekillerin tam kadro TBMM'ye gelmesini istedi. Muhalefetin eleştirilerinin gerçekçi olmadığını söyleyen Erdoğan, kaygılanmaya gerek olmadığını vurguladı, "Düzenleme hizmetleri kolaylaştıracak" diye konuştu. Erdoğan, tasarının imar bütünlüğünü sağlayan bir düzenleme olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözleşmeliye kadro müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN