Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKP'ye yeni bir kredi açıyoruz

Yeni süreçle ilgili olarak "Barışa umutla bakıyoruz" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin 4 maddelik destek koşullarını açıkladı

Giriş Tarihi: 6.1.2013
CHP'den, terörün çözümü için İmralı'yla başlayan sürece destek geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "AKP'ye yeni bir kredi açıyoruz" deyip, arkasından 4 maddelik destek koşullarını açıkladı. Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde toplanan Parti Meclis öncesinde yaptığı açıklamada, İmralı ile görüşmelere değindi ve "Türkiye'nin en hassas, en can yakıcı konusu, günlük kaygılara, seçim kazanma hesaplarına alet edilmemelidir. Bu çok tehlikeli bir süreç olur. Geçmişte yaşananların faturası daha sonra daha ağır çıktı" dedi. Türkiye'nin yeni hayal kırıklıklarını hak etmediğini belirten Kılıçdaroğlu, toplumun, barış ve huzur beklediğini söyledi.

'UMUTLA BAKIYORUZ'
Annelerin çocuklarını rahatlıkla askere göndermek istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Onun için biz barışa umutla bakıyoruz. AKP'nin geçmişteki kötü siciline rağmen umudumuzu koruyoruz" dedi.

CHP'NİN KOŞULLARI
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, destek koşullarını şöyle sıraladı: "Bir, samimi ve dürüst olacaksınız. İki, gizli kişisel bir ajandanız olmayacak. Üç, millete izah edemeyeceğiniz angajmanlara girmeyeceksiniz. Dört, anamuhalefet partisine veya millete bilgi vereceksiniz. Bunları yapmazsanız bu sorunu çözemezsiniz. Akılla, mantıkla, sağduyuyla, tarihsel birikimimizle bu sorunu aşabiliriz. Biz geçmişteki bütün hatalara karşın olarak Adalet Kalkınma Partisi'ne yeni bir kredi açıyoruz. Çözün sorunu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKP'ye yeni bir kredi açıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN