Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Validen ilk açıklaması

Çanakkale Valisi Tuna, Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarında meydana gelen de, şu ana kadar herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 8.1.2013 16:43 Güncelleme Tarihi: 8.1.2013 21:38
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, yaptığı açıklamada, depremin merkezinin Ege Denizi olduğunu bildirdi. in İstanbul ve İzmir'den de hissedildiğini bildiren Tuna, ''Deprem olalı dakikalar oldu. Önce 5.8 sonra 6.2 dendi depremin büyüklüğü için. Şu anda herhangi bir yaralanma ya da can kaybımız yok. Sadece şiddetli bir şekilde hissedildi. Değerlendirmeler devam edecek, soruyoruz herhangi bir şey var mı? diye. AFAD birimlerimiz bu konuda çalışıyor'' dedi.

Bu arada Çanakkale Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, telsiz vasıtasıyla il merkezi ve ilçelerde bir olumsuzuluk yaşanıp yaşanmadığını sordu. Zoroğlu, şu anada kadar oluşan herhangi bir olumsuzluk olmadığı yanıtını aldı.

Bursa Valisi Harput: ''Şu ana kadar sıkıntılı bir haber aksetmiş değil''
Bursa Valisi Şahabettin Harput, Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarında meydana gelen depremin Bursa ve ilçelerinde de hissedildiğini belirterek, ''Şu ana kadar sıkıntılı bir haber aksetmiş değil. Devletin tüm kurumları üzerine düşeni yapıyor. Vatandaşlarımıza sakin olmalarını tavsiye ediyorum'' dedi.

Harput, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin Bursa'da da hissedildiğini belirtti.

''Şu ana kadar sıkıntılı bir haber aksetmiş değil. Devletin tüm kurumları üzerine düşeni yapıyor. Vatandaşlarımıza sakin olmalarını tavsiye ediyorum'' diyen Harput, köy ve kırsal bölgelerde herhangi bir sıkıntı yaşanıp yaşanmadığı konusunda da ilgili tüm birimlerin gerekli çalışmayı yaptığını sözlerine ekledi.

Öte yandan; sarsıntı nedeniyle Bursa ve ilçelerinde bazı vatandaşlar ev ve iş yerlerini terk ederek kısa süreliğine dışarıda bekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Validen ilk deprem açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN