Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kan duracaksa Öcalan'la görüşülür

Giriş Tarihi: 8.1.2013
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, Öcalan'la yapılan görüşmeler için "Eğer kan duracak, şehit haberleriyle sabaha uyanmayacaksak Öcalan'la da görüşülebilir" ifadelerini kullandı. Terör örgütü PKK'ya silah bıraktırmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında İmralı Cezaevi'nde yatan Abdullah Öcalan'la da görüşülmesine toplumun çeşitli kesimlerinden farklı tepkiler gelirken Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'nden beklenmeyen bir değerlendirme geldi.

BİR AN ÖNCE BİTSİN

Derneğin Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, "Gecesinde şehit vermeyen ülke olacak, şehit haberleriyle sabahlara uyanmayacaksa ve kan dökülmesi durdurulacaksa PKK'nın elebaşısıyla da görüşülebilir. Kanı durduracaksa bu görüşme faydalıdır. Kiminle görüşülecekse görüşülsün ama terörü bir an önce bitirsinler. Artık bu terör belasından kurtulmak istiyoruz, bu belanın kazınması lazım. Tüm şehit aileleri ve gaziler olarak terörün bir an önce bitmesini bekliyoruz, dursun artık" diye konuştu.

BAŞBAKAN'A GÜVENİYORUZ

2001'de PKK'lılarla girilen çatışmada dizinden vurularak Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayrılmak zorunda kalan Ersin Güluçar, "Terörle mücadele yapılırken sağ ele geçirdiğimiz terör örgütü üyeleriyle zaten görüşüp bilgi alıyor, onları bu yanlış yoldan dönmeye ikna etmeye çalışıyorduk. Üyeleriyle görüşüyor ve iknaya çalışıyorsak, lideriyle de elebaşıyla da görüşülür, bize göre hiçbir sakınca yok. Şehit aileleri ve gaziler olarak bizim bu görüşmelerde hassasiyetle üzerinde durduğumuz iki önemli husus var. Birincisi, bizlerin ödediği bedellere saygı gösterilmesini istiyoruz. İkinci husus da Öcalan'ın ev hapsine alınmaması. Sayın Başbakan'ın kamuoyuna verdiği bir söz var, biz o söze güveniyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan duracaksa Öcalan'la görüşülür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN