Büroya, 3 kapıyı geçip giriliyordu

Suikastın olduğu Kürt Enformasyon Bürosu'nu iyi bilen Baki Gül: "İlk kapı şifreliydi, ikinci kapı otomatla açılıyordu. Üçüncünün de biri tarafından açılması gerekiyordu"

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Paris Rue La Fayette 147 numaradaki Kürt Enformasyon Bürosu, bölgede bilinen bir yer değil. O büroda aylarca kalan gazeteci Baki Gül, SABAH'a önemli bilgiler verdi. Anlattıkları, suikaste kurban gidenlerden tanıdık olmayanların içeri girmesinin güç olduğunu ortaya koydu. Baki Gül, "O büroda aylarca kaldım. Girmek için üç kapıdan geçmek gerekiyordu. İlk kapı şifreliydi. İkinci kapı otomatla açılıyordu. Büroya girmek için üçüncü bir kapının açılması gerekiyordu" dedi.

TÜRK MERKEZİNDE ÖNLEM

Kürdistan Enformasyon Bürosu'nun Belçika, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden gelen tren istasyonunun çok yakınında olduğunu, o yüzden yüzlerce kamera tarafından izlendiğini söyleyen Gül, "Pek çok turistin hareketinin olduğu meydan ayrıca otomatik silahlı özel timler tarafından da korunuyor" dedi. Gül, büroya giren herkesin Fransa polisi tarafından fotoğraflarla kayıt altına alındığını, her faaliyetinin izlendiğini, bütün telefonlarının dinlendiğini söyledi. Aynı cadde üzerinde Paris'te yaşayan Türkler tarafından 1984'te kurulan Anadolu Kültür Merkezi de var. Fransız polisi, olaydan sonra burada da geniş güvenlik önlemi aldı. Merkezin çevresinde robocop kıyafetli polislerin pazartesi gününe kadar görev yapacağı öğrenildi. Bölgedeki THY bürosu ve Türk bankaları önünde de polis güvenlik önlemi aldı. Bölgedeki Türkler'e ait dükkânlar da önlem olarak kepenk kapattı

BAŞLARINDAN DEFALARCA VURULDU
Paris'te öldürülen 3 Kürt kadının, savcılık kaynaklarından alınan bilgilere göre, başlarından defalarca vurularak infaz edildikleri öğrenildi. Vücutlarında yapılan otopsiye göre kadınlardan bir tanesinin başına 4 el ateş edilirken, diğer ikisinin başına ise 3'er kurşun sıkıldı. Bütün bu bulgular, polise olayın bir infaz olduğunu düşündürüyor. Üç kadının cesedi Türkiye'ye gönderilip, memleketlerinde toprağa verilecek. Cansız Tunceli, Doğru Elbistan, Söylemez Lice'de toprağa verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büroya, 3 kapıyı geçip giriliyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN