Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MİT Müsteşarı'na izin vermediler

Giriş Tarihi: 12.1.2013 15:36

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den bomba açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, kendisinin Adalet Bakanı olarak görev yaptığı dönemde MİT Müsteşarı Emre Taner'in İmralı'da Öcalan'la görüşmek istediğini ancak Bursa Garnizon Komutanı'nın izin vermediğini söyledi.

Şahin, Ak Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı'nın düzenlediği eğitim ve değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Şahin, Adalet Bakanı olduğu sırada dönemin Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Emre Taner'in İmralı'da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşme talebinde bulunarak, konu hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bilgilendirilmesini istediğini anlatarak, ilk görüşmenin ardından yaklaşık 10 gün sonra Taner'in kendisini tekrar ziyaret ettiğinde, görüşmenin Bursa Garnizon Komutanı'nın izin vermemesi nedeniyle gerçekleşemediğini öğrendiğini anlattı.

Bu anısında sivil siyaset alanının nasıl daraldığını bizzat yaşadığını ifade eden Şahin, "Artık şimdi geldiğimiz noktada Türkiye o Türkiye değil, artık sivil siyaset her meselesine sahiptir, her meselesini çözmek için milletin emanetine sahip çıkmaktadır. Bunda dirayetli yönetimiyle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Bey'in rolü büyüktür, AK Parti iktidarlarının rolü büyüktür" dedi.

Mehmet Ali Şahin'in Adalet Bakanı olduğu tarihler 29.08.2007 ile 01.05.2009 arası....
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MİT Müsteşarı'na izin vermediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN