Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perver ve keke İbrahim'den çağrı

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Ünlü müzisyenler Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses 40 yıl aradan sonra ilk kez Erbil'de bir araya gelerek barış mesajı verdi. Şivan Perver, "Keke İbrahim ile birlikte Türkiye'deki bütün sanatçılara söylüyoruz; Türkiye'deki bütün sanatçılar bu yeni sürece katılmaları gerekiyor" dedi.

BULUŞMADAN ÇOK ÖZEL FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

İlk gençlik çağlarında Şanlıurfa'da birbirini tanıyan ancak Perver'in yurt dışına çıkışından bu yana ilk kez bir araya gelen iki ünlü sanatçı, Türkçe ve Kürtçe sohbet etti. Perver ve Tatlıses, Türkiye'deki sanatçılara barış sürecine katılma çağrısıda bulundu. "Keke İbrahim ile birlikte Türkiye'deki bütün sanatçılara söylüyoruz" diyen Perver şöyle devam etti: "Türkiye'deki bütün sanatçıların bu yeni sürece katılmaları gerekiyor. Türkiye'nin, Türkiye'deki bütün halkların geleceğini, dostluğunu, özgürlüğünü, barışını istiyorlarsa katılmaları gerekiyor. Böyle bir süreci güçlendirmeleri gerekiyor. Hükümetle birlikte, devletle birlikte katılmaları gerekiyor. Türkiye'nin artık değişmesi gerekiyor." Tatlıses ise şu ifadeleri kullandı: "Artık bu gelinen nokta son noktadır. Bence artık barışın, kardeşliğin, kucaklaşmanın zamanıdır. Bunun önüne kimse taş koymasın. Akan suyu kimse durdurmasın, akan kanı durdursunlar. Ben Başbakan'a güveniyorum, bu işi o çözer."

"İbrahim'in desteklenmesi gerekiyor" demişti
a Haber'de Jurnal programına katılan Şivan Perver, "Ben Türkiye'deki sanatçıları eleştirdim. Bunların içinde İbrahim Tatlıses de vardı. İbrahim barış konusunda bu yeni süreç içinde güzel şeyler söylüyorsa, eski kafaya sahip kesimlerin bu kadar ona saldırması ayıp oluyor bence" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perver ve keke İbrahim'den çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN