Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk Havalimanı'nda gergin bekleyiş

Paris'te öldürülen 3 kadın PKK'lının cenazesi Atatürk Havalimanı'na gelmeden emniyet olası bir provokasyona karşı üst düzey önlem aldı.

Giriş Tarihi: 16.1.2013 16:24 Güncelleme Tarihi: 16.1.2013 16:45
Atatürk Havalimanı en hareketli günlerinden birini yaşıyor. Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri Türkiye'ye getirildi. Atatürk Havalimanı'na ulaşan PKK'lı kadınların cenazeleri, THY'nin tarifeli uçağı ile getirildi. Cenazeler yolcular indikten sonra kargo bölümünden Diyarbakır uçağına nakledilecek.

Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri de en üst düzeye çıkarıldı. Olası bir provokasyona karşı çevik kuvvet ekipleri hazır tutuluyor.

İç hatlar gidiş katı girişine bariyer çekildiği gözlendi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ HAVALİMANINA GELDİ

Paris'te öldürülen PKK'lı 3 kadının cenazesini karşılamak iç in Atatürk Havalimanı'na gelen kalabalık bir grup, cinayetleri protesto etti.

Paris'te öldürülen PKK'lı 3 kadının cenazelerinin Türkiye'ye getirilmesini bekleyen yaklaşık 150 kişilik grup Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali önünde toplandı. Kürtçe ve Türkçe sloganlar atan grup, alkışlar eşliğinde cinayetleri protesto etti. Grup, öldürülen 3 PKK'lı kadının fotoğraflarını yapıştırdıkları afişi de havalimanı önünde kurulan polis barikatına astı. Grubun İç Hatlar Terminali önündeki eylemi devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Havalimanı'nda gergin bekleyiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN