Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelik'ten PKK infazcısıyla ilgili bomba iddia!

Giriş Tarihi: 17.1.2013 10:01 Güncelleme Tarihi: 17.1.2013 10:37

Geçtiğimiz günlerde Paris'te infaz edilen ne mensup 3 kadını öldürenlerle ilgili olarak li 'ten çok önemli bir iddia ortaya attı. Çelik'e göre infazı yapanlar şu anda hayatta olameyebilir...

Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili , Suna Vidinli'nin Habertürk TV'de sunduğu Perspektif programının canlı yayın konuğu oldu.

TETİĞİ ÇEKENLER HAYATTA OLMAYABİLİRLER!

Bu tip kitlesel olayların bir garantisi yok. Paris'te eylemi gerçekleştirilenler muhtemelen hayatta değiller. Bu emri verenlerle tetiği çekenler arasında yedi kademe vardır. Olayla birlikte neyin hedeflendiğini, hangi adrese mektup yazıldığını anında gördüler. Zıt kutuplardaki kesimler bile eşit bir tepki vererek tebliğ edilen şeyi tebellüğ etmediler. Olayın Fransa 'da olması, eylemin gerçekleşme biçimi önümüzde zorlu bir süreç olduğunu gösteriyor. Bu mesele bölgeselleşmiş bir mesele.

OLAĞAN ŞÜPHELİLERDEN UZAK DURMAK LAZIM

Her zaman olağan şüphelerden uzak durmak lazım. Bazı siyasilerin çıkıp da komşumuz İran'ı suçlaması, devlet sorumluluğu içerisinde hareket edenlerin devlet ismi zikretmelerini doğru bulmam. Biz hangi adrese çekilmek isteniyoruz? Bizim dikkat etmemiz lazımdır. Bize bu eylemle birlikte ne tebliğ edilmeye çalışıyor? Burada Kürt diasporasına tebliğ edilmeye çalışılan şey bir çatışma çıkarmak, çözüm sürecini engellemek, toplumun genelinde bir hassasiyet göstermek. Burada her türlü radikalizmden uzak durmak gerekir. Türkiye'nin şiddetten arınarak bu sabotajların etkisinde kalınmamasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik'ten PKK infazcısıyla ilgili bomba iddia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN