Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan bana çok destek oldu

Eşinden dayak yemesi olayıyla gündeme gelen AK Parti Milletvekili Fatma Salman: Başbakanımız, eşi ve Fatma Şahin büyük destek verdi. Çocuklarımla daha güçlü olmaya çalışıyorum

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Eşindenşiddet görmesiyle gündeme gelen AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, çocuklarıyla birlikte daha güçlü olmaya çalıştığını belirterek, "Başbakanımız, eşi ve bakanımız Fatma Şahin'in destekleri olmasaydı belki zor bir süreç geçirirdim" dedi. Fatma Salman, yaşadığı tatsız olayın ardından son durumunu ve terör sorununun bitmesi için verilen mücadele ile ilgili görüşlerini Anadolu Ajansı'na anlattı. Türkiye'de ilk kez samimi bir şekilde Başbakan'ın "Ben terör olayının bitmesini istiyorum" dediğini kaydeden Salman, Ağrı'da herkesin, "Bu süreç bitsin, biz canımızı veririz" dediklerini ve 30 yıl sonra ilk kez bu kadar umutlu olduklarını anlattı.

"KARAYALÇIN'A DA TEŞEKKÜR EDERİM"
AK Parti'li Salman, "Zor günler geçirdiniz, şimdi kendinizi nasıl hissediyorsunuz?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "Ben her zaman kendimi insanlara adamış bir kişiyim. Toplumun bütün bireylerinin mutlu olması için elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Ama bunu AK Parti'de yapmanın ayrı bir mutluluğu var. Çünkü burada samimiyeti gördüm. Başbakanımıza Allah uzun ömürler versin. Başbakanımız, eşi, bakanımız Fatma Şahin ve milletvekillerinin desteği oldu. BDP'li, CHP'li arkadaşlar da geldi, geçmiş dönemde tanıdığım arkadaşlarım vardı, örneğin Murat Karayalçın aradı, ona da çok teşekkür ediyorum. Beni tanıyan herkes, bana çok samimi bir şekilde destek verdi. Onların destekleri olmasaydı belki zor bir süreç geçirirdim." 3 çocuk annesi Fatma Salman, çocuklarının iyi olduğunu ve onlarla birlikte daha güçlü olmaya çalıştıklarını da ifade etti. Çocuklarının lise 3'te, orta 3'te ve 4. sınıfta okuduğunu anlatan Salman, "Bir kızımın ismini Elif koydum, dinimi ve Peygamberimizi sevdiğimden dolayı; bir kızımın ismini Berfin koydum, Kürt olduğumdan dolayı. 3. çocuğumun adı da Emin Yekta" dedi.

'GENÇLER ÖLMESİN FATMA ÖLSÜN'

Yanında sürekli bulunan bayan koruması olan Fatma Salman, "Şu anda eski eşinizden kaynaklanan herhangi bir sorun var mı?" sorusuna ise "Hayır bir sorun yok" diye yanıt verdi. Salman, Ağrı'daki AK Parti Danışma Meclisi toplantısındaki, "Fatma canını Başbakan ve AK Parti'ye kurban eder" sözlerinin yanlış anlaşıldığını da vurgulayarak, "Ben orada, 'İnsan hak ve özgürlüklerine katkı sunan Başbakan'a ve partime canımı kurban ederim' diyorum. 'Gençler ölmesin, Fatma ölsün' diyorum. Türkiye'de bu süreci başlatan bir lider var. AK Parti'li olduğum için değil anne ve Kürt kadını olarak diyorum ki bu süreci kim çözecekse ben canını veririm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan bana çok destek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN