PKK'nın 'temiz' tetikçisi

Paris'te 3 kadını öldürmekle suçlanan Ömer Güney'in poliste kaydı bulunmadığı, geçen ağustos ayında Ankara'dan da bir pasaport aldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 23.1.2013
Fransa'da devam eden soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen Ömer Güney'in yurtdışına çıkmak için pasaportunu Ankara'dan aldığı ortaya çıktı. Zanlının polis ve jandarmada herhangi bir suçtan dolayı arama kaydının bulunmadığı bilgisine ulaşıldı. Emniyet yetkilileri, kaydının bulunmamasının, zanlının bir eyleme katılmadığı anlamına gelmeyeceğini sadece tespitinin olmayacağını ifade etti. Paris Savcısı François Molins, geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Ömer Güney'in "baş zanlı" olduğunu açıkladı. Savcı, Güney'in, Sakine Cansız'ın bürokratik işlemlerini takip eden kişi olduğuna dikkat çekti. Zanlının, İsmet ve Makbule Güney'in Sivas ili Şarkışla ilçesi Polatpaşa köyü nüfusuna kayıtlı oğlu olduğu ve 28823400838 numaralı kimlik taşıdığı öğrenildi. Tam adı Ömer Ziya Güney olan şüphelinin poliste ve jandarmada herhangi bir suç kaydının olmadığı bildirildi.

PASAPORT ANKARA'DAN

Güney'in U05991755 seri numarasına sahip 24 Ağustos 2012 tarihli Ankara ilinden alınma pasaportunun olduğu da tespit edildi. Konuyu yakından takip eden Emniyet Genel Müdürlüğü'nde görevli üst düzey yetkililer, şüphelinin aranmamasının, "bu işi yapamayacak biri" şeklinde yorumlanamayacağını ifade etti. Üst düzey yetkililer zanlının kırsalda eyleme katılmamış olabileciğini, olsa bile iz bırakmayacağına dikkat çekti. Törer örgütü PKK'nın özellikle Türkiye'deki şehir bombalamaları ve Avrupa eylemlerinde "polis ve jandarma secilleri temiz kişileri kullandığı" vurgulandı.

KARAYILAN: İNFAZI YEŞİL ERGEKON YAPTI
Terör örgütü PKK'nın yöneticilerinden Murat Karayılan, örgüte yakın internet sitesine yaptığı açıklamada, Ömer Güney'i tanımadıklarını belirterek, "Avrupa'daki yönetimimiz de tanımıyor. Ve hareketimizin bu isimde bir üyesi yoktur" dedi. Karayılan, infazı Yeşil Ergenekon güçleri veya Ergenekon derin devlet yapılanmasının NATO Gladyosuyla birlikte bu saldırıyı gerçekleştirmiş olabileceğini iddia etti. Karayılan, "Bu kişinin dışarıdan sızdırılmış ve 2 yıldan beri çalıştırılan görevli bir kişi olma ihtimali yüksektir" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın 'temiz' tetikçisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN