Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Bakanlık kalıcı değil, geçici

katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan kabine değişikliğiyle ilgili "Değişimi gerektiren bir şey yakalıyorsanız bunu yapmak zorundasınız" dedi

Giriş Tarihi: 26.1.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bakanlıkların kalıcı değil geçici olduğunu söyledi. Erdoğan önceki gün yapılan nu ilk kez değerlendirdi ve "Değişimi gerektiren bir şey yakalıyorsanız idareci olarak bunu yapmak zorundasınız"dedi. Erdoğan 24 TV'de 'Sansürsüz Özel' programında gündeme ilişkin soruları yanıtlarken, değişikliği Cumhurbaşkanı Gül'ün onayına sunmadan önce eski bakanlarla telefonda görüştüğünü belirterek "Anlayışla karşıladılar. Bu beni duygulandırdı"diye konuştu Erdoğan'ın mesajları şöyle:

'SÜRATLE AŞMAMIZ GEREK'
"Kabineler göreve başladıktan sonra ilanihaye görev yapar diye kayıt yok. Süreç içerisinde zaman zaman zayıflama oluyor, performans düşüyor. Bakıyorsunuz toplumla olan ilişkilerde sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bizim de sorumluluklarımız var. Değişimi gerektiren bir şey yakalıyorsanız idareci olarak bunu yapmak zorundasınız Arkadaşlarımdan farklı noktada Allah göstermesin olumsuz yaklaşım tarzı olarak değerlendirilmemeli. Sağlık bakanım 10 yıldır elinden gelen gayreti ortaya koydu. Milli eğitimde yeni bir süreç içindeyiz. Kod olarak '444' dediğimiz 4+ 4+ 4 süreci hakikaten çok farklı bir yapı. Bakanların kalıcı değil geçici olduğuna inanan partiyiz. Bu bir sene, 2 sene olur." Tarih ve kültür varlıklarında sıkıntı yaşıyoruz. Diyorsunuz ki ,Taksim Kışlası vardı. Gösteriyorsunuz. Taksim'i bu kışla ile yeniden zenginleştireceğiz. Kurul buna müsaade etmiyor. Uluslararası ülkelerde dev meydanlar var. Taksim'de öyle olsun istiyoruz."

MORAL DEĞERLERİ ALT ÜST EDER
"TSK'nın özellikle bu dönem içersinde şu anda geldiği nokta bana göre kendi demokratik parlamenter sistemi ile en uyumlu çizgiye gelmiş durumdadır. Şu anda içerde 400'e yakın emekli, muvazzaf subay, astsubayımız var. Ağırlıklı kısmı tutuklu. Bu arada mağdur şüpheli şeklinde zaman zaman çağrılanlar oluyor. Bazılarında bir de ajan meselesi ortaya çıktı biliyorsunuz. Hele hele çok daha ağır olan örgüt kurmaktan örgüt elemanı olmaktan. Böyle bir şeyin delili kesinse ver hükmünü işi bitir. Ancak elinde kesin hükümler yok da yüzlerce subayı, astsubayı örgüt elemanı olarak veya örgüt kuran olarak hele hele emekli Genelkurmay Başkanı'nı kalkar bu şekilde değerlendirirsen burası gerçekten Silahlı Kuvvetler içinde bütün moral değerlerini altüst eder. O zaman terörle nasıl mücadele edecek bu insmanlar. Benim Genelkurmay Başkanım sağ olsun ta Şemdinli'ye kadar gidip operasyon yönetebiliyor. Çünkü diyor ki 'ben gitmezsem oradaki subayım teröriste karşı can feda mücadele veremez.' Ama siz şimdi orada bu mücadeleyi veren insanlara arka taraftan 'bu örgüt elemanıdır' dersen nasıl oluyor da bu örgüt elemanı gidiyor da terör örgütü ile orada bu mücadeleyi veriyor. Bu yenilir yutulur bir şey değil."

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bakanlık kalıcı değil, geçici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN