Darbe Komisyonu'ndan Sivas belgeleri istendi

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'ndan Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen fotoğraf ve videoları talep etti. Fotoğraf ve videolar Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde incelenecek.

Giriş Tarihi: 1.2.2013 12:18
Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüne ilişkin davadan dosyası ayrılan firari sanıklar Murat Sonkur, Eren Ceylan ve Murat Karataş'ın duruşması, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Mahkeme Başkanı Dündar Örsdemir, haklarında tutuklama kararı bulunan sanıklar Murat Sonkur ve Eren Ceylan ile hakkında yakalama kararı bulunan sanık Murat Karataş'ın adreslerinin tespit edilemediğini bildirdi.

Mahkeme, Sonkur ve Ceylan'ın yokluğunda tutukluluk, sanık Karataş hakkındaki yakalama kararının devamına karar verdi. Darbeleri Araştırma Komisyonu'na yazı yazılarak Sivas'ta meydana gelen olaylara ilişkin İçişleri Bakanlığı'nca gönderilmiş fotoğraf ve video istenmesine karar verildiğini açıklayan Örsdemir, kayıtların bulunması halinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderilerek inceletilmesine karar verdiklerini söyledi.

TMK'nın 10. maddesiyle görevli Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne yazı yazılarak Sivas olaylarına ilişkin bir soruşturma yürütülüp yürütülmediği de sorulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe Komisyonu'ndan Sivas belgeleri istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN