Dolmabahçe'de sürpriz zirve

Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe çalışma ofisinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ile görüştü. Sürpriz zirveye İçişleri Bakanı Güler, Başbakan Yardımcısı Atalay ve MİT Müsteşarı Fidan da katıldı.

Giriş Tarihi: 2.2.2013 14:23 Güncelleme Tarihi: 2.2.2013 17:38
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Dolmabahçe'de gerçekleşen üst düzey güvenlik toplantısı sona erdi. Yaklaşık 2,5 saat süren zirve sonrası Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay makam araçları ile çalışma ofisinden ayrıldı.

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde düzenlenen güvenlik toplantısı saat 14.15 sıralarında başladı. Toplantının yapılacağı ofise önce Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel geldi. Özel'in ardından ofise Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler geldi. Kısıklı'daki konutundan ayrılan Başbakan Erdoğan ise geniş güvenlik önlemleri altında Dolmabahçe'deki ofise geldi. Erdoğan ofise geldikten sonra güvenlik toplantısı başladı. Bu sırada çevredeki güvenlik önlemleri artırıldı. Yüksek binaların tepelerine keskin nişancılar yerleştirildi.

Toplantı saat 16.45'e kadar devam etti. Toplantı bittikten sonra sırayla Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ofisten ayrıldı. İçişleri Bakanı Muammer Güler ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ise Başbakan Erdoğan ile görüşmesi sürüyor.

BAŞBAKANLIK KAYNAKLARI: GÜVENLİK ZİRVESİNİN PATLAMAYLA İLGİSİ YOK

Başbakanlık kaynakları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katıldığı Dolmabahçe'deki güvenlik zirvesinin ABD Büyükelçiliği'ne yönelik saldırıyla ilgili olmadığını, daha önce planlanan özel güvenlik toplantısı olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolmabahçe'de sürpriz zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN