Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özal'ın saç örneği savcılıkta

Giriş Tarihi: 5.2.2013 16:12 Güncelleme Tarihi: 5.2.2013 17:28

Sekizinci Cumhurbaşkanı merhum 'ın oğlu , babasının saç örneğini, soruşturma yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na tutanak karşılığı verdi.

, 17 Nisan 2013 tarihinde zamanaşımı dolacak olan Sekicinci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde babasının saç örneklerini vermek üzere Ankara Adliyesi'ne geldi. Ahmet Özal, babasının saç örneğini tutanak karşılığı savcıya verdiğini açıkladı.

Özal, saç tellerinin nerede saklandığına ilişkin soru üzerine babasının saç tellerinin annesinin evinde kasanın içinde saklandığını belirtti.

"ÖLDÜRÜLDÜĞÜ KESİN"

Savcılık önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özal, adli tıp raporunu gördüğünü ve babasının lenerek öldürüldüğünün kesin olduğunu söyledi.

Ahmet Özal; "Sadece kemik, saç değil tüm vücut gövde çıktı,iç organlar dahil. Zaten dört tane ayrı zehir iç organlarda bulundu. Talep edildi biz de saçı getirdik. Tüm gövde bulunduktan sonra ben saçın adli tıp açısından çok da değeri olduğunu düşünmüyorum. Tabi ben adli tıp uzmanı değilim. Belki onlara göre vardır." dedi.

"Ben raporu gördüm, zehirlendiği ve öldürüldüğü kesin" diyen Ahmet Özal, 17 Nisan'da davanın zaman aşımına uğrayacağının hatırlatılması üzerine ise, 1997'den beri bunun kavgasını verdiğini ve aylar öncesinde parti genel başkanları ile bu zaman aşımı süresinin değişmesi ile ilgili randevu da talep ettiğini ancak siyasetin hiçbir şey yapmadığını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özal'ın saç örneği savcılıkta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN