Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akbulut: Evlenmek ve aile kurmak ibadettir

Giriş Tarihi: 10.2.2013

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Akbulut "Günümüzde aile ve akrabalık bağları zayıfladı. Bu kurumu sahiplenmeli, sorunlara çareler bulmalıyız" dedi

TGTV Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Akbulut "Aile Sorunlarımıza Sivil Toplum Tedbirlerimiz" konulu toplantıda yaptığı konuşmada "Evlenmek, aile kurmak bir ibadettir" dedi. Akbulut şöyle konuştu: "Aile en etkili eğitim kurumu, beden ve ruh sağlığı için en iyi ortamdır. Ancak günümüzde aile ve akrabalık bağları zayıfladı. Aile içi huzursuzluklar gündemde. Bu kurumu sahiplenmeli, sorunlara çareler bulmalıyız." Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), "aile kurumunun vizyonunu" sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerle masaya yatırdı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesi'nde düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi bir araya geldi. Bakan Şahin, toplantıda annelere yönelik "tam maaş ve yarı zamanlı çalışma sistemi" için çalışmalara başlandığı müjdesini de verdi. Şahin, "Batı'da istihdamda yüzde 40 yarı zamanlı çalışma var. Bilgi ve teknoloji çağının imkânları sayesinde bu sistemle daha mutlu ailelerin olacağına inanıyoruz. Sayın Başbakan, son Bakanlar Kurulu'nda talimat verdi. Yarı zamanlı çalışmayı formüle edeceğiz" dedi.

6284 AİLEYİ KORUMUYOR

Boşanmaya karşı çitlere danışmanlık hizmeti verdiklerini de anımsatan Şahin "Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 sayılı kanun aileyi korumuyor. Aileyi koruyacak temel bir yasayı da beraber yapalım" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbulut: Evlenmek ve aile kurmak ibadettir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN