Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komisyonda 'yüzde 50' polemiği

TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nda, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener ve Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner arasında 'iktidar' ve 'yüzde 50' polemiği yaşandı.

Giriş Tarihi: 13.2.2013 13:20 Güncelleme Tarihi: 13.2.2013 13:21
TBMM İnsan Hakları Komisyonu toplantısına, AK Parti ve CHP'li vekiller arasındaki iktidar polemiği ile başladı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın AK Partili milletvekillerine hitaben "İktidara geleceğiz, sizi göndereceğiz." sözleri üzerine Ordu Milletvekili İhsan Şener, "Herkes misyonunu tamamlayınca gider." cevabını verdi.

Tanal, "Sizin misyonunuz dış güçlerin verdiği destek ile alakalı. Destek çekilince biteceksiniz" ifadesini kullandı. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ise "Bize gücü millet veriyor. Yüzde 50 olmasaydı ne güzel olurdu. Yüzde 50'yi de dış güçler oluşturuyor." diye konuştu. Ordu Milletvekili İhsan Şener'in, "Siz milleti dışarıda gördüğünüz için…" şeklideki sözleri üzerine Tanal, "Gel halkın arasına birlikte çıkalım. Güvenlik kuvveti kullanmadan, emniyete haber vermeden millet gibi dolaşan tek vekil benim. CHP'li milletvekillerinin hepsi öyle." dedi. Şanal'ın da güvenlik gücü kullanmadıkları, milletle iç içe olduklarını söylemesi üzerine, Metiner tehdit aldığı gerekçesi ile güvenlik gücü kullandığını aktardı. Komisyon kameralara kapalı olarak devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komisyonda 'yüzde 50' polemiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN