Türkiye'nin en iyi haber sitesi

73 STK'dan sürece destek

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi halkını temsilen 73 sivil toplum kuruluşundan meydana gelen Barışa Evet De Silahı Engelle (BESE) Platformu temsilcileri Kürt sorunuyla ilgili barış görüşmelerine tam destek verdi. Barış sürecini engellemek isteyenlerin olabileceğine vurgu yapan BESE Platformu sözcüsü Abdullah İslamoğlu, "Bu yolda çıkacak engelleri göz ardı etmek lazım" dedi. Uzun bir çatışma sürecinden sonra ortaya çıkan barış fırsatının ilk defa Türkiye'nin çok farklı kesimlerini bir araya getirdiğini belirten İslamoğlu, "Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizin temsilcisi 73 sivil toplum kuruluşu olarak barış sürecini en güçlü bir şekilde desteklediğimizi ilan ediyor, sivil toplum kuruluşları olarak elimizi taşın altına koyacağımızı belirtmek istiyoruz" dedi. Diğer açıklamalar şöyle oldu:
Cizreliler Derneği Başkanı Adnan Tüzün: Merhum Özal döneminde de bazı şeyler yapılmaya çalışıldı. Ama hiç bu kadar barışa yakın olunmadı. Bu defa yurt içi ve dışından gelenler bu sürece mani olmamalı.
Bingöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tahir Dikici: Bingöl nüfusu kadar İstanbul'da yaşayan Bingöllüler var. Onlarla konuşuyoruz ve onların yüzde 90'dan fazlası barış sürecine destek veriyorlar. Olası provokasyonları engelleyici olacağız. Halk eskisi gibi provokasyonlara inanmıyor. STK'lar olarak halka bunları anlatacağız.
Ağrı Dernekler Federasyonu yöneticisi Hasan Turan: Sadece İmralı'ya odaklanmamak gerek. Bu toplumun tamamını ilgilendirir. CİHAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
73 STK'dan sürece destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN