Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu nasıl bir vampirlik'

Çözüm sürecinde taviz verildiği eleştirisi yapanlara 'vampir' diyen Erdoğan HDK heyetine saldırıları CHP ve MHP provokasyonu olarak değerlendirdi

Giriş Tarihi: 20.2.2013
, çözüm sürecine ilişkin "PKK'ya taviz verildiği" iddiasını dile getiren muhalefete "Allah aşkına bu nasıl bir kan davasıdır, bu nasıl bir kan sevdasıdır, bu nasıl bir vampirlik, nasıl bir vicdansızlıktır?" diye yüklenerek, "Hangi tavizi verdiğimizi, hangi geri adımı attığımızı açıklamayan müfteridir, namerttir" dedi. Sinop'u ziyaret eden Halkların Demokratik Kongresi heyetine yönelik saldırıları da CHP ve MHP'lilerin provokasyonu olarak niteleyen Erdoğan'ın TBMM Grubundaki mesajları şöyle oldu:
Sayın Bahçeli, bugün milliyetçilikten dem vuruyor, kime yutturacaksın bu milliyetçiliği. Kafatası milliyetçiliğiyle milliyetçilik olmaz. Bizim milliyetçilik anlayışımız, etnik milliyetçilik değildir. Mardin'de söyledim, biz Kürt milliyetçiliğini de Laz milliyetçiliğini de Türk milliyetçiliğini de Arap milliyetçiliğini de ayağımızın altına alıyoruz. Çünkü bu şeytandandır.
Sayın Bahçeli, utanmadan sıkılmadan bizi İmralı ile işbirliği tutan bir parti olarak göstermenin gayreti içinde. Biz, müzakereyi bu parlamento çatısı altında olanlarla yaparız, mücadeleyi de bölücü terör örgütüyle yaparız. Bu silahlar gömülecek, siyaset, fikirler konuşacak. İkinci bir ülkeye mi, üçüncü bir ülkeye mi giderler, her türlü güvenliği sınırda veririz, geçmişteki yanlışları yaşamaz ve yaşatmayız.
Son haftalarda gittiğimiz her şehirde şehrin önde gelenleriyle istişare toplantıları yapıyoruz. Kayseri'deki anne Türkçe, Midyat'taki anne Arapça, Kızıltepe'teki anne Kürtçe olarak, bize 'kanı durdurun' diyor.
Başta MHP olmak üzere bir takım odaklar yeni süreci provoke etmek amacıyla yalana ve iftiraya dayalı kampanyalar başlattı. MHP; kan akıtmayı teşvik etmekten başka hiçbir rol üstlenmiyor. Eğer tahammülü olan varsa MHP'nin de, CHP'nin de genel başkanlarını dinlesin. Terör meselesi konusunda tek bir cümle kuramadıklarını göreceksiniz.

SİNOP OLAYLARI

BDP'li milletvekilleri, Çorum, oradan Sinop'a geçiyorlar. Sinop'ta ne yazık ki CHP ve MHP'lilerden oluşan gruplar, orada bir provokasyonunun içinde yer alıyor ve şimdide kalkıp 'bunlara fırsat vermeyin, şöyle yapmayın, böyle yapmayın' diyorlar. Bunlar seçilmiş milletvekilleridir. Yapacakları toplantıyı izlemeye de mecbur değilsin ama yasalar içerisinde olduğu sürece saygı duymak zorundasın. MHP budur, kafa yapısı budur. Ondan sonra da tabii ne Hakkari'ye gidebilirsin, ne Van'a gidebilirsin. Çünkü ırkçılık yaptınız, şeytani olan anlayışa hizmet ettiniz.
Biz asla ve asla terörle masaya oturmayız. Bizim değil, devletin kurumlarının, devletin elinde olan İmralı'daki terörist başıyla konuşması asla masaya oturmak da değildir, müzakere de değildir. Bu çözüm sürecinde bir imkanın değerlendirilmesidir. Bunu kim, niye masaya oturmak ya da müzakere olarak sunuyor. Allah aşkına bu nasıl bir kan davasıdır, bu nasıl bir kan sevdasıdır, bu nasıl bir vampirlik, nasıl bir vicdansızlıktır? Bizim terör karşısında taviz verdiğimizi söyleyenlere sesleniyorum; Hangi tavizi verdiğimizi, hangi geri adımı attığımızı açıklamayan müfteridir, namerttir. Irkçılık yapanlar, ihanet içindedir. Biz şehitlerimize mahcup olacak hiçbir girişimin içinde olmayız. Erdoğan, soru üzerine İmralı'ya gidecek heyet için yazılı müracaat beklediklerini söyledi.

MEŞAL'DEN SÜRPRİZ ZİYARET
Başbakan Erdoğan, önceki gün sürpriz bir şekilde Ankara'ya gelen Hamas lideri Halid Meşal ile bir araya geldi. Erdoğan'ın Meşal'e, Filistin'de uzlaşıyı hedefleyen sürecin kesintiye uğratılmaksızın sürdürülmesinin büyük önem taşıdığını belirttiği öğrenildi. Meşal, Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile de görüştü.

HEM DOĞUDAN HEM BATIDAN
Doğu'dan eski CHP Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya (üstte) ve Tunceli'den bazı Alevi derneklerinin temsilcileri AK Parti'ye katılırken, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Mardin Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ ile Antalya Kahyalar Belediye Başkanı Tevfik Karav da AK Parti'yi seçti. (Fotoğraflar:


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu nasıl bir vampirlik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN