Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan 'sözümüz var elinizi çabuk tutun' uyarısı

Başbakan Erdoğan, TBMM Başkanı Çiçek, Şahin ve Akdoğan'ın katıldığı görüşmede, anayasa yazım çalışmalarının hızlandırılmasını istedi. Erdoğan "Samimiyetimizi göstermeliyiz"dedi

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Başbakan Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Çiçek'in talebi üzerine gerçekleşen ve yaklaşık 1.5 saat süren yemekli görüşmeye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı ve milletvekili Yalçın Akdoğan da katıldı. Görüşmede yeni anayasa çalışmaları ele alındı. Çiçek ile buluşmada, Şahin'e dönen Erdoğan, Uzlaşma Komisyonu'nu işaret ederek, "Günlük kaç saat çalışıyorsunuz?" diye sordu. "Meclis Başkanımız da arzu ediyor ki mart sonuna kadar biraz çalışmalarımızı zorlayalım. Akşam 17.00'ye kadar. 17.00 olduğunda arkadaşlarımız, bitirmeyecekler mi diyorlar" yanıtı alan Erdoğan, "Milletimize yeni anayasa taahhüdümüz var. Bu Meclis'in anayasa yapabileceğini ve samimiyetimizi göstermeliyiz. Elimizi çabuk tutalım. Çalışmaları hızlandıralım, çalışma saatlerini erkene çekelim ve artıralım. Mart sonuna kadar zorlayalım. Daha uzun süre çalışılabilir. Hafta sonu da dahil edilebilir" dedi.

Komisyon haftada 5 gün çalışacak

Yeni anayasa yazımını sürdüren TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Başbakan Erdoğan'ın da işaret ettiği gibi çalışmalarına hız verme kararı aldı. Haftanın 5 günü çalışması planlanan komisyon, sabah 10.00'dan akşam 19.00'a kadar mesai yapıp yeni anayasanın yazım çalışmalarını tamamlamaya çalışacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan 'sözümüz var elinizi çabuk tutun' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN