'Yüreğin yetiyorsa Rize'de söyle'

Giriş Tarihi: 20.2.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Mardin'deki "Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız" sözlerine, şehit aileleri ve gazilerin de katıldığı CHP Meclis grup toplantısında tepki gösterdi. "Şimdi Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum: Yüreğin yetiyorsa, cesaretin varsa, adam gibi adamsan git bu sözleri Rize'de söyle" diyen Kılıçdaroğlu şu mesajları verdi:
Açıkça söylüyorum kafatası milliyetçiliğine, ırkçılığa kesinlikle karşıyız. Kendi ülkesinin çıkarlarını korumaktır milliyetçilik, çağdaş milliyetçilikten biz bunu anlıyoruz. Onun için biz bunun adına Atatürk milliyetçiliği diyoruz. 'Kafatasçılığına karşıyız.' Bunu söylersen eyvallah. Ama 'Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız' diyor. Bir Başbakan'ın ağzından çıkanı kulaklarının duyması lazım. Ama diyeceksiniz ki bunun için ne demişlerdi, "Ya bu adamı kullanın deliğe süpürmeyin." Kullanılan adamdan milliyetçi, yurtsever olur mu? Çağrımı yineliyorum, bu cümleyi git Rize'de konuş bakalım. Söyleyebiliyor musun, söyleyemiyor musun?
Silivri'deki duruşmayı izlemek isteyenlerin engellenmesi kabul edilebilir bir durum değil. Ne yaparlarsa yapsınlar, ister polisleri, ister jandarmaları, ister milletvekilleri, istersen doğrudan sen Recep Tayyip Erdoğan gelirsen, bütün barikatları yıkacağız.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yüreğin yetiyorsa Rize'de söyle'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN