'Muhalefet tahrik politikası izliyor'

İç Anadolu Bölgesi milletvekilleri ve AK Parti'nin bölge teşkilatıyla bir araya gelen Erdoğan, muhalefetin "Türk meselesi" oluşturmaya çalışarak "tahrik politikası" izlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 22.2.2013
, İç Anadolu Bölgesi milletvekilleri ve AK Parti'nin bölge teşkilatıyla bir araya geldiği kahvaltıda "Muhalefete çözüm odaklı değil istismar odaklı hareket ediyor" yorumu yaptı. 97 ismin hazır bulunduğu toplantıda Erdoğan, "Muhalefet bir Türk meselesi oluşturmak için uğraşıp tahrik politikası izliyor" dedi. Çözüm için hassasiyetle yürüdüklerini belirten Erdoğan, muhalefetin süreci baltalamak, AK Parti'yi yaralamak için çaba harcamasına karşın halkın AK Parti'nin nereye oturduğunu iyi bildiğini anlattı. Çözüm sürecinde İç Anadolu Bölgesi'nden büyük destek aldıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "İç Anadolu milliyetçi ve muhafazakar anlayışın en yaygın olduğu coğrafya. Şehit ve gazi sayıları itibariyle en yüksek rakamlar, yine bu bölgeden çıktı. Burası en ağır yükleri omuzladı. Terör sorununu çözmede bizim en yüksek motivasyonumuzu da İç Anadolu Bölgesi'nden aldığımız destek oluşturmaktadır."

MİLLİYETÇİLİK

Son günlerde sıkça gündeme gelen milliyetçilik konusuna da değinen Erdoğan, "Etnik milliyetçiliği tabu haline getirmek istiyorlar. Biz 3 milliyetçilik türünü ayaklarımızın altına aldık. Bunlar; kuru milliyetçilik, ırkçı ve kafatasçı milliyetçilik" dedi.

"İBADET YERİ CAMİDİR"
Toplantıda AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, devletin cemevlerini ibadet yeri olarak tanımasını isterken, "Bunu yaparsak Alevilerin İslam dışına çıkmasına engel oluruz" dedi. Başbakan Erdoğan ise Özdalga'nın sözlerine "İslam'da ibadet yeri camidir. Cemevleri kültürel mekanlardır" diye yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Muhalefet tahrik politikası izliyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN