Türkiye'nin en iyi haber sitesi

486 milyonluk doğumgünü hediyesini kabul etmedi

Artvin'de Çoruh üzerine yapılacak Yusufeli Barajı'na Başbakan Erdoğan'ın adının verileceği, ancak Başbakan'ın bunu kabul etmediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 27.2.2013 10:26 Güncelleme Tarihi: 27.2.2013 15:32
Artvin'de Çoruh nehri üzerine inşa edilecek Türkiye'nin en yüksek barajının adı 'Yusufeli Recep Tayyip Erdoğan Barajı' olacaktı. Barajın temel atma töreni Başbakan Erdoğan'ın doğum günü olan 26 Şubat'a (dün) denk getirilmişti. Tören davetiyelerinde ve afişlerde de barajın adı 'Recep Tayyip Erdoğan' olarak yazıyordu.

Vipmag'in haberine göre Başbakan'ın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu geçtiğimiz günlerde arayap 'Baraja adımın verilmesini kesinlikle istemiyorum. Bunu derhal değiştirin" dediği öğrenildi. Bunun üzerine barajın adı 'Yusufeli Barajı' oldu

60 yaşına basan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısına girdiğinde tüm salonun söylediği, Başbakanın çok sevdiği "Bana her şey seni hatırlatıyor" şarkısıyla karşılandı. Kısa bir süre partililerin tebriklerini kabul eden Erdoğan, daha sonra konuşmasına geçti.

Dün ayrıca Çoruh Nehri üzerine yapılacak 270 metre yüksekliği ile Türkiye'nin birinci, dünyanın ise en yüksek 3. barajı olan Yusufeli Barajının temel atma töreni vardı ama Başbakan yoğun gündemi ve akşam da Viyana seyahati nedeniyle gidemedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
486 milyonluk doğumgünü hediyesini kabul etmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN