Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Öcalan'ın mektubu ilgili yerlere ulaştı"

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Grup Başkanvekili Pervin Buldan, her şeyin çok şeffaf bir şekilde yapıldığını, Abdullah Öcalan'ın yazdığı mektubun ilgili yerlere ulaştığını söyledi. Buldan, "Mektup dün gitti. Bir iki arkadaşı görevlendirdik. Onlar götürdüler. Ben sadece bir görüşme yapmak için gidiyorum." dedi.

Giriş Tarihi: 28.2.2013 13:09
BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Brüksel'e gitmek üzere Atatürk Havalimanı VIP salonuna geldi. Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla öğle saatlerinde Brüksel'e giden Buldan, seyahati öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Gazetecilerin "Kiminle görüşme yapacaksınız?" şeklindeki sorusuna Buldan, "Bizim Brüksel'de BDP… Neyse kalsın arkadaşlar. Gerek yok." diyerek cevap vermekten kaçındı.

"Mektubu götürüyor musunuz?" sorusuna ise Buldan, "Mektup gitti arkadaşlar. Bir iki arkadaşı görevlendirdik. Onlar götürdüler. Dün gitti." dedi. Pervin Buldan, her şeyin çok şeffaf bir şekilde yapıldığını belirterek, "Çok gizli saklı bir şey yok aslında. Sadece görüşmeye ilişkin belki arkadaşlarımızın sormak istedikleri şeyler vardır Öcalan ile yapılan görüşmelere dair. Bununla ilgili bir kaç şey görüşüp döneceğim. Mektup zaten gitti." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Öcalan'ın mektubu ilgili yerlere ulaştı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN