Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan açıklaması

, 'in vefatının ardından açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 3.3.2013 11:56 Güncelleme Tarihi: 3.3.2013 16:29
Başbakan , Sanatçı 'in vefatına ilişkin "Bir usta olarak, gençliğin "Müslüm Baba' diye iltifat ettiği bir usta olarak kendisini rahmetle yad ediyorum" diye konuştu.

Balıkesir programını sürdüren , sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Vefat haberini Balıkesir'de alan Erdoğan, Müslüm Gürses'in ölümünden dolayı duyduğu üzüntülerini dile getirdi."Bir usta olarak, gençliğin "Müslüm Baba' diye iltifat ettiği bir usta olarak kendisini tekrar rahmetle yad ediyorum" diyen Erdoğan "Hepimiz faniyiz. Hemen ölecekmişiz gibi bir hazırlığın içinde olmamız lazım. Hiç ölmeyecekmiş gibi de bu dünyada çalışmamız lazım. Allah rahmet eylesin. Müslüm Gürses üstadı kaybettik. Allah sevenlerine sabırlar versin" ifadelerini kullandı.

BAKAN BAĞIŞ İLE AK PARTİ'Lİ ÇELİK'TEN GÜRSES'İN SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Müslüm Gürses'e Allah'tan rahmet diledi.

Bugüne kadar sayısız albüme imza atan, çok sayıda da filmde oynayan Müslüm Gürses tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, sosyal paylaşım sitesi twitterda, "Hayatını kaybeden sanatçı Müslüm Gürses'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ise "Müslüm Baba da Hakk'a yürüdü Allah rahmet eylesin" ifadelerini paylaştı.


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ÇELİK

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sanatçı Müslüm Gürses'in sanat yaşamı boyunca kendine has tarzıyla milyonlara ulaşıp, onlardan biri olmayı bildiğini ifade etti.

Bakan Çelik, Gürses'in ölümü nedeniyle yayımladığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:

''Ülkemizin yetiştirdiği kıymetli sanatçılardan Müslüm Gürses'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Hastanede tedavi gördüğü süre boyunca doktorları ve eşi Muhterem Nur ile bağlantımız hiç kopmadı, onu seven herkes gibi Allah'tan umudumuzu hiç kesmedik ancak takdir-i ilahi bugün vuku buldu.

Çok küçük yaşlarda geldiği Adana'da bir çay bahçesinde şarkı söyleyerek adım attığında yaşamlarımıza yıllar içerisinde Türk insanının gönlünde bu denli taht kuracağını ne o biliyordu ne de bizler, bundan ne kendinin, ne de bizim haberimiz vardı aslında. Ama yeteneği, emeği ve azmiyle 'liste başı' yaptı herkes gibi başladığı yaşamını... Ve 'Arabeskin Babası' olarak kazındı hafızalarımıza 'Müslüm Baba'.

Başlangıcını, 'İlkokulu bitirdim. Gerisi yok. Adana'da damda yatarken uzun hava okudum. Arkadaşım Halkevine gidiyordu, ben de gittim. Derken Çukurova Radyosu'nda sanatçı oldum' diye, aynı kendisi gibi, sade bir şekilde özetlediği görkemli sanat yaşamı boyunca kendine has tarzıyla milyonlara ulaşmasını ve onlardan biri olmayı hep bildi.

Bıraktığı birbirinden değerli çalışmalarıyla her zaman sevgi ve hasretle anılacak merhum Müslüm Gürses'e, Müslüm Baba'ya bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.''


İŞTE MÜSLÜM GÜRSES'İN SON SÖZLERİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Müslüm Gürses açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN