'Bu diyaloglar sürpriz olmadı'

Giriş Tarihi: 6.3.2013
MHP lideri Devlet Bahçeli, İmralı süreci ve sızan görüşme tutanaklarına ilişkin, "AKP, Oslo'dan sonra tekrar iş üstünde yakalandı" yorumu yaptı. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, şu mesajları verdi:
İfşa edilen bu diyaloglar içinde, bizim için sürpriz yoktur. Bizim için, BDP'lilerle Öcalan arasındaki görüşmelerin kim ya da niçin sızdırıldığının bir önemi yoktur. Fakat provokatör arayanların, köstebek izi sürenlerin, savunmaya geçerek karşı tarafı suçlayanların bu sızmada topyekun parmağı olduğu bariz gerçektir. AKP zihniyeti, Oslo'dan sonra tekrar iş üstünde yakalanmış, siyasi şerefini ve ahlakını tam olarak İmralı'nın köhneliğine gömmüştür. Eğer gerçekten de AKP suçlu arıyorsa BDP'ye, BDP derin kulak arıyorsa AKP'ye bakmalıdır.
En sonunda İmralı canisi de anayasa hazırlığına müdahil olmuş ve tekliflerini TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na ulaştırmak üzere ulaklarına vermiştir. Görüldüğü kadarıyla AKP, PKK ile anayasa yapmak amacıyla kolları sıvamıştır. Acaba Cemil Çiçek bunlara ne diyecektir?
Yapılan hesaplar, ihanet ilişkileri Erdoğan'ın başkan olmasına, Öcalan ve militanlarının genel afla özgür kalmalarına kadar hız kesmeyecektir. CHP'nin nerede durduğu belli değildir. CHP Genel Başkanı süreç denilen çöküş ve çözülme sürecine negatif yaklaşmadıklarını ama bilgi alamadıklarını şikayetle belirtmektedir. AKPCHP- BDP-PKK yapılanması, aslında Sevr masasının dört bacağı olarak zehir kusmakta ve milletimize pusu kurmaktadır.
PKK, elinde tuttuğu kamu görevlilerimizi ezmek ve rencide etmek amacıyla görüntüler vermekte, bu evlatlarımızın görüşlerini tehdit ve silah zoruyla kamuoyuna servis etmektedir. Sanki iki devlet savaşa girmiştir de, karşılıklı olarak tutsak değiş tokuşu yapacak bir hava oluşmuştur. Erdoğan unutmasın ki, yaptıkları ve tercih ettiği politikaları, vatana ihanet suçunu oluşturmaktadır. Böyle giderse kendisi ve hükümeti mutlaka hain damgasıyla damgalanacak ve Türk milletine hesap vermekten kaçamayacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu diyaloglar sürpriz olmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN