Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmralı hakkında flaş açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Şunu kesinlikle bilmeniz gerekir ki, devletin vasfı üzerine bir pazarlık yürütülüyor değildir" dedi.

Giriş Tarihi: 6.3.2013 23:20
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İmralı Tutanakları hakkında "Şunu kesinlikle bilmeniz gerekir ki, devletin vasfı üzerine bir pazarlık yürütülüyor değildir. Ya da milletin niteliği üzerine bir pazarlık değildir. Bugün bahsedilen, gazetede yayınlanan belgeler, tutanak denilen belgeler, İmralı ile BDP milletvekilleri arasındaki konuşmanın birileri tarafından sızdırılmış halidir. Bu açıdan da devlet açısından hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Devlet açısından hiçbir resmi niteliği yoktur. Devlet tarafından kabul gören hiçbir yanı yoktur. Dolayısıyla bu bir resmi belgeymiş ve bunun üzerinden pazarlık yürütülüyormuş gibisinden, muhalefet partileri tarafından yapılan istismarı Türkiye'de çözüm süreci dediğimiz sürece zarar vermekten başka bir anlamı olmaz" dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİNİN İKİ AYAĞI VARDIR

Çözüm sürecinin iki ayağı var. Birincisi Türkiye topraklari içerisindeki terör eylemi gerçekleştiren silahlı unsurların yurt dışına çıkarılması. Diğeri ise demokratik ve ekonomik yaşamın güçlendirilmesi gibi tedbirler ile sosyal barışın daha da kuvvetlendirilmesidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmralı hakkında flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN