Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gelin el ele verelim'

Kadınlara "Siz 'dur' derseniz bu sorun çözülür" diyen Erdoğan, "Kadınları, tüm küresel meselelerde en ön safta görmeyi arzu ediyoruz" mesajı verdi

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, öncesinde kadınları çözüm sürecinde aktif olmaya çağırarak, "Gelin el ele verelim. Siz 'dur' derseniz terör durur" mesajını yineledi. Hak-İş Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Küresel Kadın Emeği Buluşması"nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:
En az 3 çocuk yapılmasından yanayız. Bunu sorun haline getirmeyin. Bu başarılması gereken, övünülmesi gereken bir şeydir.
Kadının her anlamda hak mücadelesinden yanayız. Bugün kimi ülkelerde hunharca katledilen kadınlar var. Myanmar'ın, Filistin'in kadınları hayatta kalma mücadelesi veriyor. Filistin'de, Suriye'de annesinin cansız bedeni başında bekleyen çocuk da, yavrusunun başında bekleyen anne de dünyanın ilgisini çekmiyor. Böyle ön yargılarla, kara propagandalarla küresel bir dayanışma inşa edilemez. Küresel ölçekte Doğu'nun kadınlarının Batı'yı anlama çabaları kadar Batı'nın kadınlarının da Doğu'da yaşanan çok acı ve dramatik manzaraya karşı ortak bir mücadeleye girmelerini arzu ediyorum.
Erkeklerin egemen olduğu, aynı zamanda eşitsizliğin, savaş ve çatışmanın egemen olduğu bir dünyaya ancak anneler, kadınlar alternatif üretebilir. Örgütlü kadın mücadelesini, kadınların küresel hak mücadelesini çok önemsiyorum. Mısır'da, Tunus'ta, Cezayir'de, Fas'ta, Filistin'de, Suriye'de insanlık dışı vahşete karşı bütün toplumu arkalarında sürükleyen kadınları, tüm küresel meselelerde en ön safta görmeyi arzu ediyoruz. Haklarınızı alacaksınız, bundan hiç endişe etmeyin. Bize düşen, sizinle dayanışma içinde olmaktır, yol üzerindeki engelleri kaldırmak, mücadelenize yol açmaktır.
Şu anda bir çözüm süreci içerisindeyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere kapıları kapayıp, bu işi bitirmeliyiz. Burada hanım kardeşlerimden çok şey bekliyorum. Çünkü eğer siz bir işe, 'dur' derseniz evvelallah o iş durur.
Kadınlıktan sonra bir yükseliş var. Annelik. Ben tüm annelerin ayağının altını öptüm, öpüyorum. Annemin de ayağının altını öperdim. O "öpme" derdi.Ancak ben öpmeye devam ederdim. Cennetin kokusunu alıyorum anacığım derdim. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gelin el ele verelim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN