Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'den askerler için teklif

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlığı görevinde bulunan şahısların emekli olsalar dahi görevleri sırasında, görevlerini ifa ederken veya görevlerinden dolayı işledikleri suçlarla ilgili ceza kanunundan kaynaklanan soruşturmaların Başbakan'ın iznine bağlanması için kanun teklifi verdi.

Giriş Tarihi: 8.3.2013 15:53 Güncelleme Tarihi: 8.3.2013 15:54
Yeniçeri, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu'nun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesi Hakkında Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu.

Teklifin gerekçesinde, son yıllarda TSK ve ordu mensuplarına karşı büyük bir karalama kampanyası yürütüldüğü belirtilerek, "Süreç içerisinde Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, terörist olmak suçlamasıyla tutuklanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla resmen tutukludur. Terör örgütü PKK'nın başı, kitle katliamcısı Abdullah Öcalan ise devletle muhatap haldedir" denildi.

Teklife göre, Türk Silahlı Kuvvetler mensubu olup da Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlığı yapanların emekli olsalar bile görevlerini yerine getirirken, görevin niteliğinden doğan veya görevin ifası sırasında işledikleri iddia olunan suçlardan dolayı ya da 5271 sayılı Kanunun 250'nci maddesinin birinci fıkrasına göre kurulan ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren suçları işledikleri iddiasıyla haklarında soruşturma yapılması Başbakan'ın iznine bağlı olacak, diğer kanunlarda bulunup da bu hükümle çelişen tüm hükümler geçersiz sayılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'den askerler için teklif
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN