Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçişleri'nden genelgesi

Giriş Tarihi: 14.3.2013 17:19 Güncelleme Tarihi: 14.3.2013 18:54

Bakan Güler, 'la ilgili valiliklere genelge gönderildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Nevruz ile ilgili bütün önlemlerin tamamlandığını belirterek, valiliklere hassas olunması konusunda genelge gönderildiğini bildirdi.

Meclis Kulisi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güler, '' ile ilgili bütün önlemler tamam. Nevruz ile ilgili alınması gereken bütün önlemleri bakanlık planlandı. Zaten yıllardan beri illerde yapıla gelen etkinliklerdir'' dedi.

Güler, 17 Mart'tan başlamak üzere 21 Mart'a kadar değişik illerde yapılacak kutlamalara ilişkin başvuruların valiliklere yapıldığını hatırlatarak,''Özel gün olduğu için bu kutlamalar, talepler valiliklerce yerine getiriliyor. Öncelikle güvenlik tedbirleri aldırılıyor. Ben bu yıl bir sıkıntı yaşanmadan, önceki yıllarda meydana gelen olumsuzluklar, şiddet eylemleri, Nevruz'u bahane ederek bölücü terör örgütünün propagandasına yönelik eylemler, afişler, pankartlar, sloganları mümkün olduğu kadar engellemeye çalışarak ama varsa bu konuda doğacak olumsuzlukları tespit ederek adli makamlara intikal ettirecek bir düzenleme yapıyoruz'' diye konuştu.

''Hassas olunan iller var mı?'' sorusuna Güler, ''İşin her zaman hassasiyeti var. Büyük illerde, olayların geçmişte yaşandığı yerlerde hassasiyetler var. O konuda da tedbirimizi aldık'' karşılığını verdi.

Konuyla ilgili valiliklere genelge gönderilip gönderilmediği sorusuna karşılık Güler, ''Valiliklere genelge gönderildi. Bu konuda hassas olun, tedbirlerinizi gözden geçirin, herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeyin tarzında...'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri'nden Nevruz genelgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN