Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Mutlu'dan Taksim'de 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Taksim Meydanı'nda kutlamaya yönelik talepleri değerlendireceklerini söyledi. Taksim'deki inşaat çalışmalarını hatırlatan Mutlu, "Şu an için olumsuz bir değerlendirme içerisinde değiliz." dedi.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 16:09 Güncelleme Tarihi: 19.3.2013 17:48
Tuzla Belediyesi'nin düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili etkinliğe katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs'ın Taksim Meydanı'nda kutlanıp katlanmayacağına ilişkin soruları cevapladı. Henüz kendilerine ulaşmış bir talebin olmadığını vurgulayan Mutlu, "Zaman yaklaştıkça bununla ilgili bizlere talep gelecektir. Tabi belediyemizin yapmış olduğu Taksim'deki çalışmaları yakinen takip ediyoruz. 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanması yönündeki arzuları da biliyoruz. Fakat burada 2 önemli arter var. Birisi Halaskargazi Caddesi diğeri Tarlabaşı Bulvarı. Bu iki caddenin de üzerinde yoğun bir çalışma var ve Taksim'in önemli bir bölümü de inşaat halinde ama biz talepte bulunacaklarla ilgili her türlü işbirliğini sürdürerek 1 Mayıs'ın güvenlik ve huzur içinde geçmesi için bütün tedbirleri alacağız. Ve alanla ilgili bütün konuları da değerlendireceğiz." şeklinde konuştu.

"1 Mayıs'ta bizim ve tüm emekçilerin güven ve huzur içinde kutlama yapmaları yönünde çalışmalarımız olacaktır." diyen Mutlu, Taksim'deki inşaat faaliyetlerini de dikkate alarak bir değerlendirme yapacaklarını ve gerekli kuruluşlarla işbirliği içinde olacaklarını sözlerine ekledi.

DHKP-C OPERASYONUNDA 12 GÖZALTI

Vali Mutlu ayrıca, terör örgütü DHKP-C'ye yönelik sabah saatlerinde yapılan operasyonda 12 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Mutlu, "Malum örgüte yönelik İstanbul'da zaman zaman yapılan operasyonlardan biri bu sabah muhtelif yerlerde gerçekleştirildi. Bunların sonucunda da 12 kişi gözaltına alındı. Ayrıca arama yapılan yerlerde de 2 adet 7,65 tabanca ile çok miktarda mermi ele geçirildi. Bu örgütün İstanbul'da farklı yerlerde farklı zamanlarda gerçekleştirdiği eylemleri biliyorsunuz. Türkiye genelindeki teröre karşı kesintisiz mücadele kapsamında emniyet güçlerimiz bu sabah da operasyon yaptı. İhtiyaç duyuldukça ve gerektikçe emniyet birimlerimiz bu tür operasyonları yapmaya devam edecektir. İstanbulumuzun huzur ve sükununu temin öncelikli görevimizdir." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Mutlu'dan Taksim'de 1 Mayıs açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN