Başbakan'dan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 20.3.2013 19:26 Güncelleme Tarihi: 20.3.2013 19:44
Başbakan Erdoğan Danimarka'da açıklamalarda bulundu;

Saldırıda kimseye zarar gelmemesi sevindirici. Kullanılan lav silahı malzemeleri ile birlikte orada ele geçirildi. Gerek eşgali malum örgütü tespit edildi. Adalet Bakanlığı'na da yapılan saldırıda da eşgal belirlemesi yapıldı. En kısa sürede yakalanacaklardır. Bu saldırı demokrasiye saldırıdır. Milli iradenin temsili noktasındaki en önemli kurumları olan siyasi partilere yönelik yapılan saldırının başka türlü bir izahı olamaz. Kaldı ki, iktidar partisine böyle milli iradenin temsili noktasında çalışmalmarın yapıldığı genel merkezine yapılan saldırı ancak bununla izah edilebilir. Bunun yanında olayın bir başka boyutu da bunun Ergenekon ile olan bağlantısıdır. Türkiye ne zaman sağlıklı bir dönemi yakalamışsa bu tür ergenekon tipi derin devlet tipi bağlantılar buna benzer eylemler gerçekleştirmiştir. Bu da bunun benzeridir. Artık farklı bir Türkiye var. Bunu engellemeye proveke etmeye çalışanlar vardır. Ama biz kararlılıkla yola devam edeceğiz. Tüm TSK kurum ve kuruluşlarla sürece destek çıkacağız, birkaç densize bu süreci asla bırakmayız. Bu yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

-Sorular-

-Bu olay Ergenekon mahkemesindeki durum ile alakalı mıdır?

Ergenekon davası şu anda bitmiş değil. Ergenekon davası bir süreçtir. Ortada bir mütalaa vardır. Bundan sonra mahkemenin vereceği bir karar var. Farklı bir olay. Ergenekon'un bir mazisi var. Nasıl Susurluk'ta bir şeyler yaşandıysa. Ergenekon'da mutalaa ile birlikte mahkeme karar verecektir. Bu son olay değil mazisi var. Zamanında buna benzer olaykar olmuştur bu da benzeri bir olaydır.

-Bağlantılar tam olarak tespit edildi mi?

Eşgal tespit edildi ardından yargı önüne çıkarılınca herşey ortaya çıkacaktır.

Nevruz ile ilgili mesajımı grup toplantısında verdim. Nevruz kutlamalarnda baharın gelişi toprağın dirilişi neyi anlatıyorsa sevgiyi saygıyı gülümseyen gözleri göreceğiz. Orada şenlik olur eğlenceler olur. Temenni edelim ki bu mesajlar çerçevesinde ülke genelinde kutlamalar olur. Benim ülkemde zaten barış var. Barışa gölge düşmesin diyoruz biz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN