Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç o örgütü işaret etti

Başbakan Yardımcısı Arınç, dün akşamki larla ilgili olarak terör örgütü DHKP-'yi işaret ederek, dün akşamdan bu yana elde edilen bazı bulgulardan saldırıları bu örgütün yapmış olabileceği kanaati edinildiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 20.3.2013 10:43 Güncelleme Tarihi: 20.3.2013 12:24

Başbakan Yardımcısı , dün akşam Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne yönelik larla ilgili olarak, "Çözümsüzlüğün içinde terör olaylarının devam etmesini arzulayan iç ve dış mihraklar mutlaka bulunmaktadır" dedi. Arınç, Ankara'da Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleriyle yaptığı toplantıda gündemi değerlendirdi.

Arınç, saldırıların ardında Suriye olabileceği yönündeki iddialara "Yok diyemem" cevabını verdi.

Arınç, dün akşam düzenlenen saldırılarla ilgili olarak, "Bir tarafta bir çözüm süreci ilerliyor. Çözüm sürecinin gidişatının olumlu olduğunu herkes görüyor. Ancak bu süreçten hoşlanmayan, bu süreci boşa çıkarmak isteyen, geçmişte olduğu gibi yine çözümsüzlüğün içinde terör olaylarının devam etmesini arzulayan iç ve dış mihraklar mutlaka bulunmaktadır" diye konuştu.

Arınç, bir takım siyasetçilerin süreci eleştirirken kullandığı dil, agresif davranış, nefret ve hakaretle bu süreçte rol almış insanları suçladıklarını herkesin bildiğini belirterek, "Çözüm sürecinden sonuç alınamamasını, bir yerde tökezleme olmasını isteyenler böyle bir eylem yaparak hedef göstermiş olabilirler, 'biz varız, bunu istemiyoruz, buna karşıyız' şeklinde eylemde bulunulmuş olabilir" ifadelerini kullandı.
Başbakan Yardımcısı Arınç, şöyle konuştu:

"Adalet Bakanlığı'nın ve Genel Merkez'in ikisinin birlikte hedef alınması bir organizasyonunu veya eylemini akla getirebilir. Çünkü bildiğiniz gibi bu terör örgütü 70'li yıllardan bu yana zaman zaman duraklayan, zaman zaman eylemlerine hız veren bir görüntü çiziyor. Özellikle Dursun Karataş'ın ölümünden sonra eylemsizlikten bir takım sonuçlar çıkaranlar, yeni can alıcı eylemler yapmak suretiyle bu örgütün varlığını ortaya koymaya çalıştılar. En son ABD Büyükelçiliği'ndeki saldırıyı bu örgütün yaptığını biliyoruz. Son aylarda veya son haftalarda özellikle İstanbul ve Ankara'da yürütülen operasyonlarda örgütün bütün dinamikleri alt üst edildi.Tabi Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu operasyonları eleştiren sözleri hayretimize mucip olmuştur."

Arınç, dün akşamdan bu yana elde edilen bazı bulgulardan saldırıları bu örgütün yapmış olabileceği kanaati edinildiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç o örgütü işaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN