Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Milletten gizlemiyoruz'

Meclis grubunda "Sırattan geçiyoruz" diyen Erdoğan, konuşurken bin düşünüp bir kelam ettiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin TBMM grup toplantısında, çözüm sürecine ilişkin "Adeta sırat köprüsünden geçiyoruz, keskin bir bıçağın üzerinde yürüyoruz" diyerek, konuşurken bin düşünüp bir kelam ettiklerini söyledi. İstiklal Marşı'nın son 4 kıtasını okuduktan sonra "Son mısradan sonra Meclis şiiri dakikalarca ayakta alkışlamıştır" demesi üzerine milletvekillerince ayakta alkışlanan Erdoğan'ın mesajları şöyle oldu:
Kılıçdaroğlu, 'İmralı'nın gazetelerde yayınlanan ifadelerinin Cumhuriyet tarihinin en utanç verici belgesi olduğunu' ifade etti. Sayın Kılıçdaroğlu, o yayınlanan ifadeler belge değil. Cumhuriyet tarihinin en utanç verici belgesi, senin milletvekillerinin Türkiye düşmanı diktatörlerle çektiği o fotoğraf kareleridir.

'SULU RAKI'
CHP ne dedikleri, ne yaptıkları, kiminle hangi karede yer aldıklarını bilmeyecek kadar kendilerinden geçmiş durumda. Bunların ne içtiklerini merak ediyorum. CHP Genel Başkanı bir röportajında ne içtiklerini söylemiş, meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Biliyorsunuz ben Rizeliyim. Siz böyle içmeye devam ederseniz elbette Rize'nin tulumuna da çıkar Gayda dersiniz. n MHP, CHP ve BDP gibi sorumsuz değiliz. Konuşurken bin düşünüp bir kelam ediyoruz. Diğerleri bölge partileri oldukları ve küçük düşündükleri için sorumsuzca hareket edebiliyor. Biz ise 76 milyonun hassasiyetiyle hareket ediyoruz. Adeta sırat köprüsünden geçiyoruz, adeta keskin bir bıçağın üzerinde yürüyoruz. Asla bir pazarlık içinde değiliz.
Siyasetini terörün varlığı üzerine kurmuş, CHP, MHP ve BDP'ye diğer tüm savaş baronlarına rağmen bu meseleyi çözeceğiz. Biz 10 yılı aşkın bir süredir milletimizden hiç bir şeyi gizlemedik. Açıklanacak bir konu olduğunda biz onu açıklarız. Sürecin hassasiyeti nedeniyle az konuşuyor olabiliriz. Bunu, bizim bir şeyleri gizlediğimiz anlamına getirmeye gayret edenler kusura bakmasınlar; yeri geldiğinde bunlar açıklanır.
Biz diyoruz ki bu nevruz umut olsun, çözüm sürecine adeta bir tohumlama olsun. Baharın müjdecisi olan nevruzun, tahriklere ve çatışmalara değil; dayanışmaya, umuda ve kardeşliğe kapı aralayan bir gün olarak kutlanmasını diliyoruz. Herkesin nevruzunu da kutluyorum.
(Tam gün yasası) Yasal düzenlemeyle üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde makul bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler. Örneğin üniversitede muayene fiyatı 55 lira, mesai sonrası öğretim üyesine muayene olan vatandaşımız üniversite hesabına 55 lira ödeyecek. Bu ücretin bir kısmı öğretim üyesinin, bir kısmı da kurumun olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Milletten gizlemiyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN