'Davalar için erken'

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Eskişehir'e giderken Başbakanlık muhabirlerinin de sorularını yanıtlayan Erdoğan, davalardan vazgeçmek için erken olduğunu söyledi. Erdoğan, şunları aktardı:
Tazminatla ilgili içerik yetkililer tarafından görüşülmek suretiyle bir neticeye bağlanacak. Ambargolarla ilgili süreçde zaten yavaş yavaş başladı. Temennim odur ki bu sürece bir akliselim hakim olsun ve bir yanlışa düşülmeden de bu bölgenin yıllarca çekmiş olduğu sıkıntıyı sonunda da 67 sınırlarına çekilme suretiyle daha kalıcı bir hale getirmiş olalım.
(Mavi Marmara baskınıyla ilgili davalardan vazgeçilip geçilmediği) Daha, henüz böyle bir şey söz konusu değil, uygulamalar sağlıklı yürüdükten sonra olumlu katkı sağlamayı arzu ederiz.
Görüşmelerden önce ve sonra Mısır Cumhurbaşkanı Sayın Mursi, Katar Devlet Başkanı Emir, Mahmut Abbas, Hamas Lideri Halid Meşal ile görüştüm. Sadece Türkiye olarak bu adımlar atılsa yalnız kalabilirdik. Onun için de bugün Arap dünyasında bütün medyanın yaklaşımı çok çok olumlu.
(Bölgeye etki) Olumlu olur. Biraz sabırlı olalım, biliyorsunuz acele giden ecele gider. Sabırlı sabırlı, teenniyle hareket etmek lazım. Geçen gün Diyarbakır ile ilgili konuşurken de açıklamamda "90 artı uzatmalar' dedim, bunun hepsini göreceğiz, ondan sonra rahat edeceğiz. Duyguları konuşturmayacağız ilmi, aklı, tecrübeyi konuşturacağız ki netice alalım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Davalar için erken'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN