Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Odatv davasında "Deniz Baykal" talebi

Odatv davasında sanıklardan Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın avukatı olan Hüseyin Ersöz, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve eski İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun'un da aralarında bulunduğu 16 isimin tanık olarak dinlenilmesini talep etti

Giriş Tarihi: 1.4.2013 11:52 Güncelleme Tarihi: 1.4.2013 11:53
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Odatv davasının tutuksuz sanıkları Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, mahkemeye tanık dinletme taleplerini içeren 7 sayfalık bir dilekçe sundu.

Mahkemeye sunulan dilekçede, Odatv'de ele geçirilen 'Kılıçdaroğlu'na destek zorunlu' başlıklı belgede 'Müyesser'in Baykal sevdası odatv yayın politikası ile bağdaşmıyor. Hanefi ile ilgilenmeye devam etsin. Avukatlarla irtibatına dikkat etsin. Halk TV'yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli, her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor, Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2' şeklinde değerlendirmelerin bulunduğu hatırlatıldı. Dilekçede bu nedenle Deniz Baykal'ın tanık olarak dinlenmesi gerektiği ifade edildi.

Dilekçede 'Hanefi' adlı belgede isimleri geçen Sabih Kanadoğlu, Doğu Perinçek ve Avukat Mehmet Cengiz'in de tanık olarak dinlenmesi gerektiği ifade edilirken yine Odatv'de ele geçirilen 'Sabri Uzun' adlı belge nedeniyle eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun'un da tanık olarak dinlenmesi talep edildi.

Avukat Hüseyin Ersöz tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, Ulusal Medya 2010 adlı belge nedeniyle Sözcü Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ile İmtiyaz Sahibi Burak Akbay'ın dinlenmesini de istedi.

Dilekçede, Odatv'de yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerde isimleri geçen Abdullah Öcalan'ın avukatı olduğu belirtilen Mehdi Öztüzün, eski İstanbul Barosu Başkanı Avukat Turgut Kazan, Balyoz davasında 20 yıl hapisle cezalandırılan Çetin Doğan ile kızı Pınar Doğan, damadı Dani Rodrik, Balyoz davası sanıklarından Dursun Çiçek, Avukat İrem Çiçek, Mehmet Haberal'ın avukatı Dilek Helvacı'nın da tanık olarak dinlenmesi talep edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Odatv davasında "Deniz Baykal" talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN