Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akil İnsanlar konuştu

Çözüm sürecinde oluşturulması öngörülen 63 kişilik 'nde yer alan isimler açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 17:21 Güncelleme Tarihi: 4.4.2013 15:28
Çözüm sürecinde oluşturulması öngörülen 63 kişilik 'nde yer alan isimler arasındaki sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, ''Türkiye'de toplum olarak her şeyden önce huzur, güven, demokrasi, adalet ve eşitlik taleplerimiz var'' dedi. Hülya Koçyiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Akil İnsanlar Heyeti'ni davetine icabet edeceğini bildirdi.

Türkiye'de uzun yıllardır bir çok can alan terörün bitmesi için ciddi bir kararlılık bulunduğunu vurgulayan Koçyiğit, ''Başbakanımız bir davet yaptı. Bu davete yarın katılacağım. Elbette ki ben de fikirlerimi söyleme imkanı bulursam söylemeye çalışacağım. Türkiye'de toplum olarak her şeyden önce huzur, güven, demokrasi, adalet, eşitlik ve taleplerimiz var. Hepimizin olduğu gibi, her vatandaşın olduğu gibi... Demokrasiyi hayatımızda ne kadar etkili şekilde gerçekleştirebilirsek, o kadar huzurlu ve bir arada yaşamaya gönüllü oluruz'' diye konuştu.

Hülya Koçyiğit, demokratik yaşamın ve açık toplumun Türkiye'nin iç sorunlarını çözeceğine inandığını sözlerine ekledi.

ORHAN GENCEBAY

Sanatçı Orhan Gencebay, ''Ben bir sanatçıyım. Bu duyarlılıkla iyiden, doğrudan, güzelden yana olan bir bakışla yapacağım bir şey varsa yapmaya çalışacağım'' dedi. Orhan Gencebay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarın Başbakan ve heyet üyeleriyle bir araya geleceklerini hatırlatarak, orada konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olacaklarını söyledi.

Böyle bir yere davet edildiğini öğrendiğinde ''Tabii ki'' dediğini anlatan Gencebay, şöyle devam etti:

''Çünkü ülkemi çok seviyorum. İyi bir vatansever olduğuma inanıyorum. İnsanları seviyorum, barışı seviyorum, herkesin mutlu olmasını istiyorum. Ben bir sanatçıyım. Bu duyarlılıkla iyiden, doğrudan, güzelden yana olan bir bakışla yapacağım bir şey varsa yapmaya çalışacağım. Hayırlı olacak inşallah. Yarın durumu daha iyi anlayacağız. Herkes ülkenin daha iyi olması için çalışıyor, buna inanıyorum. Burada görev almak da ayrıca bir onur, gururdur. İnşallah her şey iyi olur. Bu temenni ve istekle yarın daha iyi bilgileneceğiz ve devamı gelecek.''

ARKADAŞINA GÖNDER
Akil İnsanlar konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN